timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Do nowo wydanej gry “Chasers: Run in Town” podchodziłem z wielkim optymizmem. Po zachęcającej opinii mojego znajomego oraz obejrzeniu gameplay’u byłem pozytywnie nastawiony. Pierwsza produkcja studia gameDNA wywarła tym lepsze wrażenie, gdyż  jest bliźniaczo podobna do “Subway Surfers”, przy którym miło spędzało mi się czas. Przenosimy się do średniowiecza i gonimy krasnali, którzy skradli nam złoto. Koncepcja wszystkim dobrze znana, więc wiedziałem, czego się mogę po niej spodziewać. Niestety gra wtopiła na samym początku…

Chasers - GameBy.pl

Otóż pierwsze co zobaczyłem to… błąd instalacji. Ponowne pobranie nie pomogło. Warto wspomnieć, że grę chciałem przetestować na LG G5, więc coś takiego nie powinno mieć miejsca. Postanowiłem jednak się nie poddawać i sięgnąłem po starszy telefon-Samsung Galaxy S4. Na szczęście tym razem wszystko zadziałało.

AKTUALIZACJA! – GRA DZIAŁA JUŻ POPRAWNIE WSZYSTKICH SPRZĘTACH

Chasers

Zanim jednak przeszedłem do faktycznego grania i recenzowania produkcji, chciałem się dowiedzieć, w czym leży problem. Ten sam błąd pojawił się na LG G4 oraz Samsung’u S7 Edge. Okazuje się, że “Chasers: Run in Town” jest niekompatybilne z Androidem 6.0 lub wyższym (telefony z poprzednimi wersjami oprogramowania spokojnie dawały sobie radę). Moim zdaniem jest to gigantyczna wpadka producenta przy programowaniu gry, gdyż podczas tworzenia aplikacji na Androida powinno się zwracać uwagę na wspieranie wszystkich nowszych wersji systemu i zróżnicowanie telefonów. Recenzje kontynuowałem na Samsungu S4.

Chasers

Na szczęście dalej było tylko lepiej. Gra wita nas przyjemną muzyką i ładną oprawą graficzną 3D. Tutorial został wykonany wzorcowo. Przedstawił podstawy rozgrywki, pozwalał na błędy i wytłumaczył zasady. Naszym zadaniem jest jak najdłuższa gonitwa za gnomem, który skradł nasz skarb.

Jednocześnie musimy uważać na różnorakie przeszkody (pudła, stragany, pioruny, rury itd.) oraz karać przebiegających obok nas karłowatych złodziei. Całość wraz z upływem czasu przyśpiesza i zwiększa ilość napotykanych barier, aż do momentu, w którym uderzymy w jedną z nich. System wyjątkowo przyjemny i przyciągający na dłuższą chwilę. Po prawej stronie widać wynik naszych znajomych, co tym bardziej zachęca do kontynuowania naszych pościgów.

Podczas rozgrywki zdobywamy także złote monety, za które możemy kupić różne ulepszenia lub nawet nowe postacie, a każda ma swoją specjalną właściwość. Można je także zdobyć poprzez wykonywanie zadań, polegających na przebiegnięciu określonej długości w niestandardowy sposób (np. 500m bez używania wspomagaczy). Istnieją także mikropłatności w postaci czerwonych serc, ale z tego, co odnotowałem, nie są one kluczowe do cieszenia się z gry.

Aspektem, który zasługuje na pochwałę, jest optymalizacja. Nowsze gry 3D na starszych telefonach typu wcześniej wspomniany Samsung Galaxy S4 mają tendencje do spadków klatek i tym podobnych. Grając w najnowsze dzieło gameDNA nie napotkałem żadnych problemów tego typu. Całość działa płynnie mimo nie małej ilości efektów.

Klimat gry stoi na najwyższym poziomie. Oprawa graficzna jak na grę mobilną jest wyjątkowo przyjazna i miła dla oka. Obiekty i ich wykonanie jest przyjemne i sprawia lepsze wrażenie niż lekko ponury klimat szyn i pociągów Subway Surfers. Muzyka też wpasowuje się świetnie. Prosta, zapętlona melodia, a jednak z resztą łączy się tak, jak powinna. Pozostałe dźwięki nie rażą i dopełniają całokształt.

Mimo wczesnych dużych problemów gra bardzo przypadła mi do gustu. Zawierała wszystko, co gra mobilna powinna zawierać i utrzymywała moją uwagę przez długi okres. Z pewnością jest to produkcja, którą powinien, chociaż spróbować każdy casual’owy gracz komórkowy. Producent już zapowiedział poprawkę, która powinna rozwiązać problem z Androidem 6.0, co poprawi największy mankament tej produkcji. Przez całą recenzję przewijał się motyw Subway Surfers jako idealne porównanie do dzisiaj omawianej gry. Jeśli do Chasers zostanie włączona większa możliwość rozbudowy i progresu jestem w stanie stwierdzić, że prześciga ona swój pierwowzór pod względem wykonania i oddania tematyki oraz ogólnej przyjemności z grania .

Nasza Ocena
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 7/10
  Muzyka - 7/10
 • 5/10
  Pomysł - 5/10
 • 8/10
  Grywalność - 8/10
7.5/10
Życzymy Miłego Grania!
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły