timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Dzisiaj przygotowałem dla Was grę od naszego rodzimego studia z Warszawy. Początkowo nie zrobiła ona na mnie większego wrażenia. Lecz postanowiłem dać jej szansę. Gdyby nie to, tej recenzji pewnie by nie było. Na szczęście wyszło inaczej – zapraszam do przeczytania!

Digger Machine

Digger Machine to bardzo prosta, lecz wciągająca gra zręcznościowa produkcji Rapid Games Studio. Polega ona na przekopywaniu się przez warstwy kamienia w poszukiwaniu przeróżnych minerałów. Oprócz tego naszym zadaniem jest odbudowanie podziemnych stacji wydobywczych, które już dawno były zakopane pod skorupą ziemską. Na naszej drodze do bogactwa musimy jednak być uważni, gdyż im głębiej będziemy kopać, tym bardziej narazimy się na pułapki. Mimo wszystko gra ta nie polega tylko na zarabianiu pieniędzy. Naszym finałowym celem będzie zmierzenie się w walce w bossem.

Digger Machine - GameBy.pl

Poza tym grafika jest bardzo specyficzna, lecz dopracowana i pasuje do klimatu tej gry. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo dziecinnie. Na pewno spodoba się młodszym jak i starszym odbiorcom. Koleiny pozytywnym aspektem tej produkcji jest przystępna i prosta mechanika. Poruszamy się w bardzo prosty sposób, kopiąc w dół i w boki. Jedyne co robimy przez początkowe partie gry, to ulepszanie swojego wyposażenia. Jest to m.in. wiertło, plecak, silnik czy nasz pancerz. Dodatkowo podczas swojej wyprawy mamy możliwość zakupu bonusów, które ułatwią naszą wyprawę. Są to między innymi bomby, dzięki którym szybciej dokopiemy się do cennym minerałów.

Jedynym mocno utrudniającym rozgrywkę aspektem, który wielu zaskoczy, jest częsta umieralność. Za każdym razem, gdy tylko zabraknie nam paliwa lub spadniemy ze zbyt dużej wysokości, kończy się to naszą destrukcją. Aby zapobiedz takim zdarzeniom polecam zapisywać nasz aktualny stan co któreś zejście w podziemia.

Digger Machine - GameBy.pl

Końcowym smaczkiem, który zadowoli wielu ludzi jest muzyka. W całej grze mamy kilka utworów, które towarzyszą nam podczas prac górniczych. Każda nich jest perfekcyjnie dopasowana do klimatu i brzmi bardzo relaksująco.

Podsumowując Digger Machine jest wielkim sukcesem Rapid Games Studio. Mimo tego, że nie robi dobrego pierwszego wrażenia, to potrafi szybko wciągnąć. Polecam przetestować tę produkcję osobiście, gdyż jest całkowicie darmowa i dostępna na większości urządzeń.

Nasza Ocena
 • 8/10
  Grafika - 8/10
 • 9/10
  Muzyka - 9/10
 • 9/10
  Pomysł - 9/10
 • 10/10
  Grywalność - 10/10
9/10
Życzymy Miłego Grania!
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Typowy gracz, który czasem znajduje czas na stworzenie czegoś kreatywnego. Osobiście zajmuje się wszystkim, co tylko sprawi mu przyjemność.

Wszystkie artykuły