timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Przyjaciele są osobami, z którymi lubimy spędzać czas na rozmowach, imprezach. Nie czujemy zażenowania ani wstydu prosząc ich o pomoc, czy pożyczkę. Mówi się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, choć moim zdaniem najlepszym egzaminem na przyjaciela jest odniesienie wielkiego sukcesu. Ciekawe, czy wtedy będą nam gratulować, czy podejrzewać nas o łóżka lub wujków po stronie babci mamy jej drugiej siostry. Przetestowałem Treflowe Ego, czyli jak dobrze znasz swoich bliskich?Ego - GameBy.pl

Ego – Skrót zasad

Każdy rozpoczyna grę ze stanem konta 10 monet. Losowo wybrany uczestnik losuje sobie pytanie, odczytuje je na głos i zaznacza swoim żetonem swoją szczerą odpowiedź. Pozostali muszą odgadnąć odpowiedź wskazaną przez aktywnego gracza i zaryzykować swoje żetony. Maksymalnie można ich obstawić 2. Po etapie kasynowym aktywny gracz ujawnia swoją odpowiedź, a jego przyjaciele sprawdzają, czy dobrze postawili. Gracz aktywny ostaje, tyle żetonów ile padło poprawnych odpowiedzi, a przeciwnicy dublują wartość swojego zakładu i tyle żetonów otrzymują w razie poprawnej odpowiedzi, lub tracą obstawione żetony w razie pomyłki. Gra kończy się opustoszeniem puli ogólnej. Wygrywa najbogatszy w żetony.

Ego - GameBy.pl

Ocena

Co jak co, ale o grafice gry ego napisać trzeba. Ludziom, którzy tworzyli grafikę pudełka, gratuluję wypłaty. Tak skromnej okładki pudełka jeszcze nigdy nie widziałem. Dać czarne tło, narysować w paincie kółeczko i napisać na nim EGO. Skromne, ale piękne pudełko wraz ze skromną zawartością. Świetnie to wszystko wygląda, lecz żetony punktów zrobiłbym nieco większe i grubsze.


GameBy.pl jest na YouTube! Zajrzyj tam i zobacz co robimy.

Dlaczego nazwałem Ego przyjacielskim Las Vegas? Ponieważ okazuje się, że nie znamy tak dobrze drugiej osoby, jak znamy siebie. Niby dostajemy te mniej lub bardziej poważne pytania, a odpowiedzi gracza aktywnego z naszymi mogą się różnić. Przed przystąpieniem do gry uważałem, że ta gra jest łatwa, ponieważ obserwuje i znam osoby, z którymi żyję… no, może nie rozmawiam z nimi na tematy takie, na które sam nie chciał być rozmawiany. Niestety gra ego przepytuje z takich właśnie tematów i zapominam o jednym. By wygrać, muszę mieć świadomość, że przeciwnik w niektórych wstydliwych dla niego pytaniach zamiast szczerej odpowiedzi, wybierze odpowiedź, która według niego jest szczera. Ta gra nie jest tak prosta, jak to się wydaje, patrząc na innych rozgrywki.

Ego - GameBy.pl

Gra ego dostarcza dużo śmiechu, zaskoczeń, wybawimy się przy tej grze solidnie (choć znam lepsze imprezówki). Udało mi się do tego frjendlowego quizu namówić całkowitych planszówkowych abstynentów i ciężko mi było przerwać tę grę. Ego to udana gra imprezowa moim zdaniem. Czekać tylko na kolejne edycje tej gry. Chciałoby się kolejnych pytań i chciałbym, by to nie było marzenie ściętej głowy.

Na koniec

Ego polecam każdemu, kto ukończył 14 lat i lubi przebywać w gronie przyjaciół. Jeżeli chcecie się dobrze pobawić lub sprawdzić się w kategorii “Moi przyjaciele” to polecam Ego z całego serca. Pełna zaskoczeń gra, w której twoi przeciwnicy będą czekać na każdą twoją pomyłkę wartą żetony i nie obrażą się, że nie zgadłeś czyjegoś ulubionego aktora, nawet będą ci wdzięczni, że się wykosztowałeś, źle odpowiadając. Brawo Trefl.

Życzymy Miłego Grania!

Sprawdź cenę gry Ego na Ceneo.pl!

Nasza Ocena
  • 10/10
    Grafika - 10/10
  • 8/10
    Pomysł - 8/10
  • 8/10
    Grywalność - 8/10
8.7/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły