timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Sprawdziany, quizy, konkursy, czy też kochane przeze mnie teleturnieje zwykle wymagają od uczestników udzielania poprawnej odpowiedzi na pytania. Fantastycznie jest chwalić się swoja wiedzą, a i tak pamiętane ludziom są odpowiedzi, które nie świadczą dobrze o ich inteligencji. Co byście powiedzieli na konkurs, w którym czasami warto się pomylić, by zdobyć punkt. Czas zagrać w Gra Pomyłek wydawnictwa Trefl Joker Line.

Gra Pomyłek - GameBy.pl

Skrót zasad

Wśród graczy wybieramy lektora, który w jednej ręce trzyma talię kart, w drugiej natomiast kartę z pytaniami. Lektor wybiera jedno z pytań i po jego odczytaniu ujawnia symbol pokazany na wierzchu talii kart. Zadaniem uczestników jest jak najszybsze udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. By nie było tak nudno, to wymagana jest odpowiedź zgadzająca się z kolorem karty. Zielony symbol oznacza prawidłową odpowiedź, czerwony symbol wymaga udzielenia odpowiedzi błędnej. Kto pierwszy poprawnie zgadnie lub się pomyli celowo, dostaje punkt. Twórcy jeszcze bardziej podkręcili zabawę, umieszczając pytania absurdalne, na które nie ma poprawnej odpowiedzi. Wygrywa najbogatszy w punkty.

Ocena – mam mieszane uczucia

Graficznie “Gra pomyłek” wygląda bardzo dobrze, karty są naprawdę czytelne i to po obu stronach. Mógłbym się cieszyć (i cieszę się) z kompaktowośći opakowania, ale widziałbym grę pomyłek jako duże pudełko gry imprezowej.


GameBy.pl jest na YouTube! Zajrzyj tam i zobacz co robimy.

Zwykle, kiedy widzę Quiz lub mam przyjemność jego testowania, to cieszę się jak dziecko. Nie wiem, czym jest to spowodowane, może to jest kwestia mojego skrytego w moim jestestwie marzenia bycia gospodarzem teleturnieju. Zanim zabrałem się z moim rodzinnym sztabem testerskim za ocenianie, większość z nas była sceptycznie do gry zachęcona. Kiedy natomiast zagraliśmy w grę, bawiliśmy się w ten nietypowy quiz doskonale. Poziom pytań jest niezbyt wysoki, reguły gry są bardzo proste i co się okazuje dosyć oryginalne.

Gra Pomyłek - GameBy.pl

Cieszy mnie to, że tu każdy może być zarówno uczestnikiem, jak i Tadeuszem Sznukiem. Pośmialiśmy się z idiotycznych odpowiedzi udzielanych celowo oraz z tych, które nie przyniosły punktu. W tej grze pomyłek trzeba się wyleczyć z nawyku udzielania poprawnych odpowiedzi. Nie potrafię zapomnieć mistrzowskiej odpowiedzi na pytanie absurdalne “Który z malarzy wylansował przebój Thriller?” Zwaliła mnie z kolan i spadłem krzesła, tarzając się ze śmiechu. Gdy usłyszałem Adolf Hitler.

Obawiam się, że szybko tę grę ogramy, ogrywając całą talie kart. To mnie boli i bardzo chciałbym marzyć, prosić i błagać o rozwinięcie tej gry do poziomu gry imprezowej, ze sporą ilością kart i w dużym pudełku. Drogi Treflu zrobiliście grę świetną, ale mało ambitnie.

Na koniec

Lubicie szybkie quizy i zabawki imprezowe? To “Gra pomyłek” jest gra dla was. Szybka, prosta, nietypowa gra, która leczy z nawyku udzielania poprawnych odpowiedzi i pozwala stworzyć najgłupsze odpowiedzi na pytania proste i te nieco trudniejsze. Powtórzę i będę nalegać i spamować skrzynkę trefla prośbą: Zróbcie z tej kompaktowej gry dużą grę imprezową. Ta gra zasługuje na duże pudełko, a nawet na swój teleturniej, czy chociażby aplikacje mobilną :).

Życzymy Miłego Grania!
Nasza ocena
  • 7/10
    Grafika - 7/10
  • 9/10
    Pomysł - 9/10
  • 7/10
    Grywalność - 7/10
7.7/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły