timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Z filmów o zwierzątkach urządzających imprezę, to pamiętam tylko Krowy na Wypasie i niedawne Sekretne Życie Zwierzaków Domowych. Te filmy są bardzo zabawne i godne polecenia miłośnikom komedyjek. Wydawnictwo Trefl Joker line postanowiło również urządzić przyjęcie dla elementu animalnego. Czas pograć i ocenić Ranczo Party!

Ranczo Party - GameBy.pl

Zasady gry Ranczo Party

Każdy z graczy otrzymuje po 7 kart i na stół jest rozkładana karta rozpoczynająca. Losowo wybierany jest pierwszy gracz. Tura aktywnego gracza jest prosta, gdyż:

 • pociąga kartę
 • wykłada jedną ze swoich kart na stół. musi byc ona pasująca do kart leżących na stole.
 • zdobywa punkty, albo nie i kończy swoja kolejkę

Punkty można zdobyć za ukończenie rzędu, kolumny, a jeśli w tym nagradzanej linii znajdziemy zwierzaka z balonikiem, to za każdego z nich możemy dostać 1 punkt.

Ranczo Party - GameBy.pl

Gra kończy się posiadaniem przez każdego z playerów tylko 1 karty. Wygrywa najbogatszy w punkty.

Coś tu nie wyszło

Może pominę aspekt estetyczny tej karcianki, gdyż jedynie co mi się podobało, to zwierzątka na awersach i kompaktowość pudełka. Żetony też są w miarę fajne.

Ranczo Party - GameBy.pl

Może ta gierka jest dobra dla kilkulatków. Mnie ta gra zmęczyła, znudziła i nie przekonała. Dlaczego? Idealna dla mnie gra musi posiadać cechy z filmów Hiczkoka, czyli rozpoczynamy od trzęsienia Ziemii, a potem temperatura wzrasta. Rozgrywka w tej grze jest pozbawiona emocji, pomyślunku czy negatywnej interakcji. Przez większość gry losujemy kartę i kładziemy swoją kartę byle jak, aby pasowała. OK, chwalmy Ranczo Party za proste zasady gry, lecz oprócz banalnego regulaminu w grze karcianej musi być coś, co do tej gry przyciąga. Dzieciaki mogą być kupione zwierzakami w zabawnych ilustracjach lub próbą zrobienia hybrydy pasjansa z grą Bingo. Niewiele mogę w tej grze znaleźć plusów. Cena, ciekawy wygląd, kompaktowość pudełka… tylko tyle. Gdybym miał komuś tę grę polecić, to byłyby to osoby poszukujące gier szybkich i nie wymagających, oraz najmłodsi. MNIE TA GRA NIE PORWAŁA I SORRY ZA NISKIE NOTY. Może gra Ranczo Party ma swoich fanów i fanatyków, ale dla mnie jest to potkniecie się wydawnictwa Trefl Joker Line. Szkoda, gdyż miałem przyjemność testowania tak fajnych gier, jak Zero, Kieszonkowy Bystrzak czy Prison Run. Finalizując: Ranczo Party jest grą słabą i nieudaną. Smutno mi trochę i jest mi źle z powodu takiego, że musiałem czyjąś ciężką pracę zhejtować 🙁

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 7/10
  Grafika - 7/10
 • 5/10
  Pomysł - 5/10
 • 4/10
  Grywalność - 4/10
5.3/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły