timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Świat gier planszowych ma sporo skandalicznych gier, których idea obrzydza. Mamy Tęczowe red7, które propaguje ten zboczony Homoseksualizm, a ten erotyczny czerwony kolor… Skandal. W cluedo uczymy najmłodszych, że świecznikiem można zabić. Pestka Drops Cukierek pokazuje jak unikać płacenia podatków. Do tego doszedł ten Skup żywca, który… Spokojnie, mnie tylko ta cała sytuacja oburzania się na okładkę gry i jej tytuł bawi. Tę całą grę można było nazwać łagodniej, ale kogo by zainteresował tytuł „Kup zwierzątko”. Dzisiejszą recenzją pokaże wam, że nie taki FoxGames straszny, jak go niektórzy potrafią kreślić.

Skup żywca - GameBy.pl

Skup żywca- regulamin skrótowy

Każdy z uczestników dostaje 4 kostki, planszetkę pionka i żetony zwierzątek. W fazie przygotowania gry rzucamy 4 dużymi kostkami i zwierzątka tam wyrzucone umieszczamy na planszy, następnie rzucamy kostkami banku. Możemy rozpocząć grę. Każdy z graczy ma maksymalnie 3 rzuty, lecz każdy z rzutów, musi być sfinalizowanie odłożeniem jednej z kostek. Po etapie rzutów przystępujemy do zakupów. Za zwierzątka płacimy kostkami, zerując je. Możemy kupić kolejne zwierzątko, pod jednym warunkiem: poprzedni zakup był sfinansowany dokładna wartością kostek. Po zakupach rzucamy wszystkimi wykorzystanymi kostkami. Wyrzucenie rolnika przybliża nas do końca, pole z rolnikiem daje nam punkty za największą ilość zwierzątek dostępnych na targowisku. Na końcu gry ponownie punktujemy największą gromadę i dostajemy dodatkowo 5 punktów za każdy komplet. Wygrywa najbogatszy w punkty.

Skup żywca - GameBy.pl

Ocena

Gra pod względem graficznym i jakościowym została zrealizowana bardzo dobrze. Te ogromniaste kostki u nas pokochał każdy, ponieważ fajnie się nimi rzuca.
Skup żywca - GameBy.pl
Teraz niech te słowa zobaczą ci wierni hejterzy Skupu żywca. Ta gra planszowa jest matematyczną grą handlową. Ani w instrukcji, ani z tyłu pudełka nie ma nic o zabijaniu. Tak jak wspominałem, jest to gra o handlu, w której najmłodsi poćwiczą sobie dodawanie, a ci nieco starsi pobawią się w taktykowanie. Można tu wygrać na różne sposoby: zbierać najbardziej punktowane zwierzątka, a można też zdobyć punkty za komplety. To jest dobrze zrobiona gra losowa na myślenie i na liczenie. Z moich obserwacji wynika, że ta gra podoba się młodzikom i mi. No, znajdę jeszcze kilka osób po 22 roku życia, którym podoba się ta gra :).

Na koniec

Nie rozumiem tego całego hejtu, poświęconej grze „Skup żywca”. Nie znalazłem w tej grze elementów kryminalnych ani żadnego zabijania zwierzątek. Jeżeli coś mi się nie podoba, staram się tego unikać. Problem tego hejtu polega na tym, że ci hejtujący spojrzeli na drastyczny tytuł i wydali słuszną ich zdaniem ocenę, NIE OTWIERAJĄC TEJ GRY ANI RAZU.


GameBy.pl jest na YouTube! Zajrzyj tam i zobacz co robimy.

Skup żywca jest bardzo dobrze zrealizowaną grą z ciekawym pomysłem, prostymi zasadami, w których najmłodsi przećwiczą dodawanie, a ci nieco starsi znajdą przyjemną grę na myślenie i planowanie. Mnie losowość w Skup żywca nie odstraszyła, a zaskoczyła i oczarowała mnie. Będąc belfrem od planszówek dałbym tej grze 4++.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
  • 8/10
    Grafika - 8/10
  • 7/10
    Pomysł - 7/10
  • 7/10
    Grywalność - 7/10
7.3/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły