timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

W znanym programie rozrywkowym Agent, uczestnicy mają za zadanie, wykonując poprawnie zadania, wygrać jak najwięcej do puli finałowej. Wśród uczestników był jeden sabotażysta, który pełnił funkcję agenta i on potajemnie działał na szkodę drużyny. Ostatnio w Agenta pobawił się Hubert Urbański, a najlepiej go rozpracował Antoni Królikowski, wygrywając 68.400zł. Ciekawe, czy Antek byłby nadal zwycięzcą, gdyby jego zadaniem byłoby rozpracowanie aż 7 agentów? Zapraszam na recenzję gry Top Secret wydawnictwa FoxGames.

Top Secret - GameB y.pl

Top Secret – Skrót zasad

Każdy z graczy otrzymuje swoje 10 agentów i umieszcza je przed sobą tyłem do przeciwnika, przeciwnik losowo eliminuje 3 z nich. Kolejną fazą przygotowującą grę jest umieszczenie 7 kart przed przeciwnikiem, na których to kartach zostaną umieszczone ponumerowane sylwetki agentów. Problem polega na tym, że numer karty, na której postawiony będzie agent i jego ponumerowana sylwetka RÓŻNIĄ SIĘ. Naszym zadaniem jest ujawnienie tożsamości 7 agentów, a możemy to zrobić poprzez wymianę kart. Wymieniamy jedną ze swoich kart w ręku, na jedną z kart przeciwnika. Jeżeli odgadniemy numer identyfikacyjny, to eliminujemy pionka, jeśli natomiast się pomyliliśmy, dostajemy informacje czy NIA (Numer identyfikacji agenta) jest większy czy mniejszy od karty, którą wymieniliśmy.

Top Secret - GameBy.pl

Wygrywa ten, który jako pierwszy wyeliminuje wszystkich papierowych agentów przeciwnika.

Ocena

Przyglądając się grze, uznałem, że Tomek Larek powinien być obarczony ilustrowaniem jeszcze większej ilości gier planszowych, ponieważ na jego grafiki chcę się patrzeć.

Top Secret - GameB y.pl

Top Secret jest grą prostą, lekką i szybką grą nieco matematyczną, w której liczy się dobra pamięć i szacuneczek… przepraszam „Szacowanie”. Powiem wam jedno: W tak dziwne memory jeszcze nie grałem. Dlaczego porównałem do tej gry grę Top Secret? Ponieważ cała zabawa z tymi agentami polega na zapamiętywaniu kart, na które wymieniliśmy inne karty. Od memorów różni się tym, że od początku gry mamy pewnego rodzaju ułatwienie w postaci informacji +/-. Ja jestem w tej grze słaby, bo zdarza mi się czasami powtórzyć dany ruch, czy przykładowo wymienić zbyt wysoki numer karty na jeszcze wyższy. Tu łatwo się sfrajerzyć. Ulgowe jest to, że na początku masz do „ogarnięcia” 7 agentów, a każda eliminacja, nie dość, że ci skraca drogę do zwycięstwa, to jeszcze upraszcza grę.

[xyz-ihs snippet=”yt”]

Na koniec

Top Secret jest prostą grą nadająca się na rozgrzewkę u planszówkoholików lub na coś szybkiego wśród amatorów planszówek. To jest gra z nietypowym pomysłem, który nie spodoba się tym, którzy nie lubią gier na zapamiętywanie. Dla mnie ta gra jest szaloną i szybką hybrydą memorów oraz Hi-Low (taka fajna gra kasynowa).

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły