timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Znany jest nam żart, który brzmi:

Dlaczego wszystkie amerykańskie tornada mają imiona kobiet?

Bo na początku są delikatne a potem zabierają domy, samochody, mieszkania i całą resztę.

Ja się do tego żartu nie będę się ustostonskocośtam, ale potrzebny mi był do wstępu (tak poza tym marzy mi sie prowadzenie familiady kiedyśtam). Tornada i huragany są fajne pod jednym warunkiem: możemy je oglądać w filmach katastroficznych. Czy tornado może być motywem udanej gry planszowej? Czas na recenzje „Tornado Ellie”. Grabicie sobie FoxGames! Śmiać się z kataklizmu??? 😀

Tornado Ellie - GameBy.pl

Skrót zasad Tornado Ellie

Każdy z graczy otrzymuje 3 domki, 3 krówki i 3 wałeczki (imitujące drzewa) oraz 4 karty. Po rozłożeniu gry, które jest dość proste, wybieramy poziom trudności gry i zaczynamy grę. Jedną kartę umieszczamy w oku cyklonu. Gracz aktywny ma za zadanie umieścić kartę pod huraganem i odwrócić planszę w kierunku zegarowym do kolejnego gracza. Ten ów uczestnik musi zagrać kartę identycznego zwierzaka lub innego zwierzaka, pod warunkiem, że ich ilość jest wyższa od zwierzaków położonych na stole.
2016-09-09 13.37.44
Jeżeli uczestnik nie ma pasującej karty do stosu, to przyglądając się rewersowi karty na wierzchu talii, ustawiamy z narysowanych tam obiektów wyższy huragan. Wszyscy dobierają sobie karty „do czterech” i gra karciana pod huraganem jest rozgrywana na nowo.

Kto dopuści do strącenia wieży, ten zaczyna grę na nowo, elementy budowy idą w niepamięć, choć ci „niewinni” mogą sobie uzupełnić zbiory.

Tornado Ellie - GameBy.pl

Gra kończy się opustoszeniem talii dobierania lub niemożliwością stworzenia wieży z huraganu spowodowaną brakiem elementów budowy. Każdy element dostarcza 1 punkt, a komplet daje 3 punkty dodatkowe. Wygrywa najbogatszy w punkty.

Ocena

Ja się Fox games zaczynam bać. Skup żywca promuje zabijanie zwierzątek. Voodoo czci szatana, teraz gra, która pokazuje kataklizm w zabawnym świetle. Co będzie następne? Zapewne, kiedy kopnę w kalendarz, FoXgames się o tym dowie i kilka dni później będą reklamować ich nową grę „Wilk i owce: kopnąć w kalendarz”.

Oczywiście żartuję. Mamy tu do czynienia z grą wydawniczej Lady Gagi, czyli wydawnictwa FoxGames 😀 Ocenić po wyglądzie? Bardzo ładna i bardzo rzetelnie wykonana gra, lecz jestem wieśniakiem i nigdy nie widziałem takiej interpretacji wyglądu drzewa, jaką zaproponowano w „Tornado Ellie” 🙂 Karty moim zdaniem są zbyt śliskie, ale raczej to jest kolejna złośliwość wydawców, aniżeli pomyłka (trudniej się gra).

Rozgrywka: Ta gra jest prostą do wytłumaczenia emocjonującą rozrywką. Po jednej stronie planszy mamy nudną, makałowatą grę karcianą, a po drugiej stronie mamy karniakowatą karcianą jengę. Połączone to zostało w taki sposób, że nic w tej grze nie nudzi i nie wyobrażam sobie rozdzielenia tych dwóch minigierek. Nikt z nas nie chcę przegrać, w grze karcianej pełnej latających zwierzątek, by nie zaryzykować strat podczas budowy tornada. FENOMENALNIE im to wyszło.

Czy można w tej grze narzekać na losowość? Moim zdaniem losowość to najlepsze co można było dać do Tornado Ellie. Podkręca rozgrywkę do maksimum i szczerze wam powiem, jest ona nie odczuwalna. Dlaczego? Ponieważ cała uwaga w tej grze skupia się na tej karciano-drewnianej wieży, którą obracamy wokół własnej osi, lub wokół zaawansowanej trasy, którą uwielbiam.

Na koniec

Przepraszam, że bezzarzutowo pochwalam Tornado Ellie, lecz pokochałem tę rodzinną pozycję za rzetelne wykonanie, pomysł i rozgrywkę, która mnie ani moich konkurentów nie nudzi. Po raz kolejny Fox games podbił czymś nietypowym, moje serce miłośnika gier lekkich i niezwykłych. Nie pamiętam, kiedy ostatnio grałem w tak łatwo-trudną grę. Świetna robota. #3×10

Życzymy Miłego Grania!
Nasza ocena
  • 10/10
    Grafika - 10/10
  • 10/10
    Pomysł - 10/10
  • 10/10
    Grywalność - 10/10
10/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły