timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Czy czujecie dumę z bycia Polakami? Jeśli chodzi o mnie, to powiem Wam szczerze, że kocham być Polakiem. Cieszą mnie sukcesy Polski na scenie sportowej, muzycznej i naukowej. Kocham w rodakach ich poczucie humoru, sztukę kombinowania i kreatywność. Uwielbiam bigos i inne polskie kulinarne dzieła, nawet flaki. Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy wywalczyli naszą wolność i tym, którzy czynią ten kraj jeszcze lepszym. Czy gra Znaj Znak  będzie kolejnym powodem do patriotycznej dumy? Czas potestować.

Znaj Znak - GameBy.pl

Znaj Znak- skrót zasad

Ten, kto z was grał w Dobble, temu nie muszę tłumaczyć dokładnie zasad. Krótko pisząc: Każda z kart jest pełna symboli, a każdy z karcianych duetów ma 1 wspólny obrazek. Cała zabawa polega na szybkim jego odnalezieniu i poprawnym jego nazwaniu. To nie jest proste, ponieważ tematem wszystkich grafik jest „Historia Polski 1919-1989” Mamy symbolikę narodową, postaci historyczne czy sentymentalne ikony PRL typu fiat 126p. Oczywiście są różne warianty gry, ale o nich w TUTEJSZEJ INSTRUKCJI.

Znaj Znak - GameBy.pl

Ocena

Solidne, ciężkie pudełko jest w pełni wyposażone sporą ilością kart i sporą dawką edukacji. Karty są solidnie przygotowane, instrukcja nie zostawia żadnych wątpliwości. Najbardziej mi się spodobała ta teczka wszystkich symboli użytych w grze ze szczegółowymi informacjami.

Znaj Znak - GameBy.pl

Znana z Dobble mechanika gry okraszona symbolami z Historii Polski, czyli zabawa i edukacja. Na tym mógłbym zakończyć recenzje, ale że lubię gadać, to się pozachwycam. Dla mnie to najlepsza gra edukacyjna, w jaką dotychczas grałem.

To gra, która ciekawi.

Wielokrotnie się zdarzało w ciągu gry, sprawdzać informacje na temat symboli w internecie. Nawet moi starzy, chwalili się swoja wiedzą historyczną, zasypując nas ciekawostkami.

Znaj Znak - GameBy.pl

Znaj znak uczy.

Szczerze wam przyznam, że uzmysłowiłem sobie, jakie mam braki historyczne. Ta nauka płynąca ze Znaj Znak ma ciekawy system. Tak jak pisze autor gry „W tej grze potrzebny jest refleks, wiedza przychodzi sama”. Akurat tu przyznam całkowitą rację. Im dłużej gram, tym więcej zapamiętuję tych znaków i lepiej mi wychodzi gra. Ja jestem ZACHWYCONY.

Gra w Znaj znak pozwala nam na elastyczność.

Ja z młodszymi od siebie graczami walczymy jedynie na refleks i spostrzegawczość. Egzamin z Historii Polski zostawiam młodzieży i dorosłym. Możliwości gry jest mnóstwo.

Znaj Znak Sport

Wydawnictwo IPN dało mi spróbować swoich sił w „Znaj Znak Sport”. Jest to gra o identycznych zasadach gry „Znaj znak”, lecz tematem kart jest historia polskiego sportu lat 1918-1945. Skromniejsze opakowanie, 63 zwykłe karty i krótka instrukcja. Tyle samo zabawy i wiedzy co w Znaj Znak „Classic”, ale w kompaktowym wydaniu. 🙂 Tyle mojej recenzji.

Znaj Znak Sport

Znaj Znak na prąd

Jeżeli chcielibyście potrenować lub nie macie aktualnie tej planszówki, czy partnerów do gry, to wydawnictwo IPN stworzyło elektroniczną edycje tej gry. Jest to gra na Androida, iOS, w której szukamy wspólnego symbolu na obu kartach, a następnie zdobywamy kolejne punkty, za prawidłowe go nazwanie. Gra toczy się do upływu całej minuty lub do 3 pomyłek.

Znaj Znak na prąd - GameBy.pl

Na koniec

Szkoda, że są wakacje. Po prostu poszedłbym do szkół i spytałbym „belfrów od histy” o ich opinię dotyczące gry Znaj Znak. Ja w tej grze widzę bardzo duży potencjał dydaktyczny i dobrym pomysłem byłoby stworzyć inne gry tego pomysłu, dotyczące innych przedmiotów szkolnych. Bardzo dobra gra, dająca dużą dawkę edukacji oraz zabawy.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
  • 8/10
    Grafika - 8/10
  • 8/10
    Pomysł - 8/10
  • 8/10
    Grywalność - 8/10
8/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły