timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Szczerze, o premierze kolejnego sezonu tego serialu dowiedziałem się coś koło trzech tygodni temu. Mimo tego, przez cały ten czas byłem niezwykle podekscytowany. Napięcie trochę zmalało, gdy dowiedziałem się, że finałowy sezon Bojack’a, został podzielony na dwie części, z czego ta druga ukaże się dopiero w styczniu przyszłego roku. Nie zmniejszyło to jednak mojej ekscytacji na tyle, bym przestał z niecierpliwością czekać na dzień premiery. I w końcu musiał on nadejść. Zapraszam Was na recenzję Bojack Horseman 6.

Tutaj przeczytacie moją recenzję 5. sezonu BoJacka!

Bojack Horseman 6 – To tylko pierwsza część?!

Niestety, twórcy z niewiadomych powodów, postanowili odroczyć wypuszczenie drugiej części sezonu. Wydaje się więc, że na zakończenie serii będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jednak jak to mówią, lepszy rydz niż nic. Dostaliśmy 8 odcinków, które są dokładnie takie, jak przystało na Bojacka – niesamowite.

Serial, zgodnie z pierwotnym zamysłem, przedstawia problemy bohaterów, które z łatwością można przełożyć na nasze własne doświadczenia. Sprawia to nie tylko, że serial wydaje się bardzo głęboki, ale jest również uniwersalny.

Prawie każdy może odnieść problemy serialowych postaci do swoich kłopotów i ciężkich sytuacji. Jednocześnie, Bojack Horseman 6 także niesie przesłanie, co do naprawy błędów.

Bojack Horseman 6 - Gameby.pl

W serialu dogłębnie poruszane są takie wątki jak alkoholizm, inne uzależnienia, depresja, problemy uczuciowe (nie tylko te romantyczne) oraz szukanie samego siebie, podczas gdy świat wcale nie próbuje nam tego ułatwić.

Mimo wielu żartów, czy zabawnych scen, szósty sezon wydaje się być bardzo depresyjny, jednocześnie niosący ze sobą krótką treść. Na wszystkie problemy, znajduje się jedno proste rozwiązanie, które Bojack musi z niezwykłym trudem wprowadzić w życie.

Bojack Horseman 6 – Powrót po sześciu miesiącach

Pomówmy trochę o fabule. Głównym wątkiem, rozwijanym od czasu piątego sezonu, jest odwyk Bojacka. Trudno mi było w to uwierzyć, ale tytułowy koń radzi sobie na nim całkiem dobrze. Dzięki temu, twórcy mogli poświęcić więcej uwagi innym bohaterom, u których także dzieją się różne, ciekawe rzeczy.

W międzyczasie kariera Princess Carolyn wciąż się rozwija. Ma ona na głowie coraz więcej obowiązków, coraz więcej spraw do załatwienia, a do tego musi zajmować się córką, plus dbać o to, żeby jej film powstawał w miarę możliwości jak najsprawniej. Jednak przy takiej ilości pracy, może okazać się to trudne.

Zupełnym przeciwieństwem Pricess Carolyn jest Todd, który jak zwykle osiąga coraz większe sukcesy przez zupełny przypadek. Nie przeżywa on co prawda egzystencjalnego kryzysu (on po prostu nie ma problemów), ale wnosi do serialu sporą dawkę humoru.

Bojack Horseman 6 - Gameby.pl

Warto również skupić się na postaci, jaką jest Mr. Peanutbutter. Pies znany z tego, że zawsze widziano go z pozytywnym uśmiechem na twarzy.

W tym sezonie, także on będzie musiał zmierzyć się z demonami przeszłości i naprawić to, co zepsuł w ostatnim sezonie. Mnogość wątków oraz wiele miejsc akcji powoduje, że szósty sezon Bojacka jest nieco inny od poprzednich. A mi bardzo się to podoba.

Bojack Horseman 6 – Nie można zbawić świata

Może to tylko moje osobiste wrażenie, ale wydaje mi się, że ten sezon serialu jest niesamowicie bogaty pod względem przemyśleń oraz wartości. Każdy z epizodów jest bardzo dosłowny w swoim przekazie, ale pozostawia też miejsce na przemyślenia widza. Serial ma nas czegoś nauczyć, ale nie wciska nam pustych haseł, czy sloganów.

Bojack Horseman operuje przykładami zachowań, które mogą doprowadzić do niechcianych konsekwencji. To właśnie widok tego, co może się zdarzyć, uświadamia widza, że niektóre rzeczy są złe lub niebezpieczne.

Jednocześnie serial pokazuje, że wszystkie wartości, takie jak miłość, dobroć, przyjaźń mogą być różnie interpretowane oraz że w dzisiejszym świecie, posługiwanie się nimi może być trudne.

Bojack Horseman 6 - Gameby.pl

Na pewno polecam ten sezon stały fanom Bojacka – to coś co musicie zobaczyć. A dla osób zupełnie niezapoznanych z tym tytułem, radzę jak najszybciej zapoznać się z ,,całym Bojackiem”. Jeśli już się wciągniecie, nie będziecie w stanie się oderwać.

Jeżeli chcecie zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda świat Bojacka, to przeczytajcie ten artykuł!

Nasza Ocena
 • 9.3/10
  Wykonanie - 9.3/10
 • 7.1/10
  Muzyka - 7.1/10
 • 9.5/10
  Pomysł - 9.5/10
 • 9/10
  Animacja - 9/10
8.7/10

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły