timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Elon Musk był znany jako aktywny użytkownik Twittera. Czasem publikował na nim ciekawe informacje, pozwalające np. śledzić poczynania SpaceX. Innym razem były to kompletne głupoty, które mógł postować – przecież ma do tego prawo, tak jak każdy z nas. Niezależnie od treści tweetów, utarło się, że każdy z wpisów Muska potrafi w dużym stopniu wpłynąć na kurs giełdowy podmiotu, o którym akurat rozmawia. Niedawno sytuacja nieco się zaostrzyła. Twitter już za niedługo może wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas.

Twitter – Elon Musk zostaje głównym inwestorem

Od niedawna Musk jest w posiadaniu prawie 10% akcji Twittera. Oznacza to, że jest jego największym akcjonariuszem. Z tego względu zaoferowano mu miejsce w zarządzie spółki. Propozycja spotkała się jednak z odmową. Zaczęto więc zastanawiać się jaki jest cel w działaniach Muska.

Nie trzeba było długo czekać. Prezes zarządu Tesli osobiście poinformował, że jego zamiarem jest całkowite przejęcie spółki. Planował on dokonanie wrogiego przejęcia. Jest to sytuacja, kiedy przejęcie kontroli nad firmą odbywa się bez zgody jej zarządu.Twitter - Gameby.pl

Miliarder złożył Twitterowi ofertę. Elon Musk chce stać się właścicielem spółki za kwotę 43 miliardów dolarów. Z początku władze spółki uznały, że nie mogą sobie pozwolić na przejęcie firmy bez ich zgody. Aby temu zapobiec, zaczęto wprowadzać zmiany w statucie. Miały one uniemożliwić działania Muska lub sprawić, że staną się one nieopłacalne.

Sytuacja zmienia się dynamicznie. Zarząd Twittera jest coraz bliżej zgodzenia się na warunki miliardera. Obecnie trwają rozmowy negocjacyjne. Wszystko wskazuje jednak na to, że niedługo powitamy nowego właściciela firmy.

Twitter – Co dalej?

Czemu właściwie Elon Musk zdecydował się na takie kroki? Według niego sprawa jest nadzwyczaj poważna. Dla miliardera ogromnym problemem jest brak wolności słowa. Trzeba przyznać, że Twitter jest ogromnym medium, z którego korzystają miliony ludzi. To tam kształtują się opinie, ludzie mogą skonfrontować swój punkt widzenia z innymi. W Polsce serwis nie miał dobrych początków, ale teraz jest prawdopodobnie w szczytowej formie. Mimo to i tak daleko nam na przykład do Stanów Zjednoczonych, gdzie z Twittera korzysta masa ludzi.Twitter - Gameby.pl

Musk nie chce, aby cenzura wpłynęła na poglądy ludzi. Według niego tylko z zachowaną wolnością słowa społeczeństwo może funkcjonować prawidłowo.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły