timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Istnieją takie słowa, które potrafią wyjaśnić, uspokoić czy pokrzepić. Czasem wystarczy jedno zdanie przeczytane w książce, aby zmienić całe swoje życie lub odkryć rozwiązanie na nurtujący nas problem. Być może darmowe gry na automatach nie odpowie na nasze egzystencjalne pytania, ale wygrana w nich kwota może się przyczynić do naszego wzrostu. Zobaczmy, które książki wspierające kobiecy rozwój warto przeczytać.

Kobieca droga do siebie

Często kobiety skupiają się na życiu zawodowym lub rodzinnym, zapominając przy tym o sobie, swoich potrzebach i marzeniach. Kiedy ten stan trwa zbyt długo, wówczas może doprowadzić do stagnacji, rezygnacji i poczucia braku sensu. Konsekwencją braku uważności i miłości wobec siebie, są różnego rodzaju nadużycia, które mogą dotyczyć zarówno kobiet jak i mężczyzn. Spora część osób idzie jednak przez życie, nie zastanawiając się nad sobą ani sensem tego istnienia. Są również tacy ludzie, którzy w swojej niewygodzie, nieraz głębokim kryzysie, zaczynają poszukiwać siebie, swojego głosu i mocy. Z uwagi na patriarchalną przeszłość i związane z tym wychowanie, przekonania i ograniczenia dotykające kobiet, warto popracować nad sobą, aby to zmienić. Mogą w tym pomóc książki o kobiecej drodze do siebie, o poszukiwaniu swojej esencji. Godne polecenia są m.in.: “Droga artysty” Julii Cameron, “Dary niedoskonałości” i inne publikacje znanej profesor nauk społecznych, “Kobieta bez winy i wstydu” Wojciecha Eichelbergera oraz najnowsza, rodzima publikacja “Czuła przewodniczka”, napisana przez dziennikarkę i trenera kobiet, Natalię de Barbaro. Ogromny wkład w nurt rozwoju osobistego i duchowego, miała książka “Biegnąca z wilkami” Clarissy Pinkoli Estes, która stała się niewątpliwie bestsellerem i ogromną podstawą do spojrzenia z innej perspektywy na swoje życie i kobiecość.

Książki - Gameby.pl

Poznanie swojej wysokiej wrażliwości

Od jakiegoś czasu możemy się spotkać z nowymi pojęciami i technikami związanymi z rozwojem i poznaniem siebie. Psychologia coraz głębiej bada procesy, które zachodzą w nas, próbuje odpowiedzieć na pytania o inność, o wartości osobiste, granice i inne ważne aspekty naszego życia. Dzięki pracy praktyków: psychologów, psychoterapeutów i terapeutów w ich gabinetach, odkryto i nazwano nowe zjawiska społeczne, nowe oblicza nas samych, którymi wcześniej nikt się nie zajmował. I tak za sprawą książek o wysokiej wrażliwości, mamy coraz więcej potwierdzeń na to, jak różni potrafimy być za sprawą budowy naszego układu nerwowego. Tutaj możemy sięgnąć po literaturę Christel Petitcollin, Elaine N. Aron czy Katarzyny Kucewicz. W książkach tych dowiemy się, że wysoka wrażliwość to nie choroba czy wada, tylko ogromna zaleta, o której wcześniej nie mieliśmy pojęcia, z uwagi na brak badań w tym temacie. Ponadto, nasz świat był podporządkowany zupełnie innym doktrynom, mechanizmom i przekonaniom o tym, jak człowiek powinien funkcjonować. Badanie tematu wysokiej wrażliwości, pozwoliło wielu ludziom na odnalezienie siebie i swojego miejsca w społeczeństwie. Poznanie siebie bowiem, jest kluczem do dalszego rozwoju i satysfakcjonującego życia.

Książki - Gameby.pl

Rozwój zawodowy kobiet

Każdy z nas pragnie się realizować w życiu, odnosić sukcesy na polu osobistym i zawodowym. Do niedawna kobiety próbowały dorównać mężczyznom i przez to musiały wiele poświęcić. Ta droga była dla kobiet męcząca i bardzo wymagająca, gdyż próbowały się one wpasować w zupełnie inny tryb pracy, niż na to wskazuje ich natura. Model męski jest dla mężczyzn, a kobiecy dla kobiet, z ich unikatowymi cechami, zaletami i naturalnymi predyspozycjami. Każdy zawód można wykonywać zgodnie ze swoimi wewnętrznymi zasobami i umiejętnościami. O zawodowym rozwoju kobiet powstały takie książki jak: “Sukces jest kobietą”, “Kariera na wysokich obcasach”, “Kobieta niezależna”, “Kobiecy styl zarządzania” i wiele innych. Wśród tej licznej literatury, na pewno znajdziemy takie pozycje, które będą dla nas kluczowe na ten moment, aby wesprzeć nasz rozwój na każdym poziomie.