timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Minion Masters prosta strategia czasu rzeczywistego z elementami kącianki łącząca w sobie klimat fantasy oraz science fiction. Twór studia betaDwarf Entertainment osadzony w uniwersum gry Forced, ich debiutanckiej produkcji RPG. Staramy się w niej zniszczyć przeciwnego bohatera poprzez wystawianie jednostek. Bardzo podobny model rozgrywki jak w Clash Royal.

Uniwersum Minion Masters

Minion Masters - Gameby.pl

Jak wcześniej wspomniane wszystko rozgrywa się w świecie wcześniejszego tytułu studia Forced. Wiąże on ze sobą motywy fantasy i science fiction. Jednostki, które możemy przyzywać, są bardzo różnorodne, od szturmowców z blasterami po ziejące ogniem smoki. Cała rozgrywka komentowana jest przez sztuczną inteligencję C-SAR.

Wezwij swe sługi

Na mapie mamy dwie wieże z bohaterami oddzielone rzeka, na której stoją dwa mosty. Na wieży przesiaduje wcześniej wybrana postać ze swoimi unikalnymi zdolnościami. Każdy z graczy ma teren przed swoim monumentem, na którym może on przyzywać swoje karty jednostek. Do osiągnięcia zwycięstwa wystarczy zniszczyć postument naszego oponenta.

Do dyspozycji mamy wiele kart istot oraz czarów, które komponujemy do naszego deku (w odróżnieniu od konkurencji Minion Masters daje nam możliwość umieszczenia duplikatów w tej samej tali). Wszystkie stworzenia charakteryzują się innymi właściwościami, statystykami i zachowaniem na polu bitwy. Po zmaterializowaniu się będą kroczyć w kierunku przeciwnego bohatera, który ma te samo zadanie co my. Do postawienia karty konieczne jest wydanie odpowiedniej ilości many regenerującej się w trakcie rozgrywki.

Minion Masters - Gameby.pl

Bardzo ważnym elementem starć są umiejętności naszej głównej postaci. Zdolności są unikalne dla każdego herosa. Odblokowują się one po przekroczeniu wyznaczonych ilości doświadczenia. Kumulujące się wraz z mijającym czasem. Dużą rolę w przyśpieszeniu tego procesu odgrywają dwa mosty. Kontrolowany most zwiększa ilość przypływającego doświadczenia.

Starcie Tytanów

Szybkie rozgrywki online z innymi graczami w formacie 1v1 i 2v2 nie są jedynymi możliwościami danymi nam przez twórców. Do wyboru mamy także: Draft, w którym dostajemy losowe karty do tali i walczymy tak długo, aż przegramy trzy razy, Mayhem podobny do drafta, a także walkę przeciw AI w postaci Solo Challenges i Ekspedycji.

Minion Masters - Gameby.pl

Podsumowując

Minion Masters to darmowa gra strategiczna z kartami. Posiada barwną i różnorodną oprawę graficzną w kreskówkowym stylu. Ciekawie zrobiony element komentatora rozgrywki. Wymaga większego skupienia się nad strategią niż w innych podobnych produkcjach.

Dużą zaletą jest nisko osadzony Pay2Win, który jest utrapieniem w tego typu grach. Wszystkie rzeczy da się zdobyć poprzez granie. Za prawdziwe pieniądze można jedynie przyśpieszyć odblokowanie nowych jednostek, a początkowe karty dają możliwość złożenia porządnego zestawu. Nie obywa się też bez wad. Niektóre karty nie są wystarczająco balansować. Zdarzają się też spadki grafiki przy większym zamieszaniu.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 7/10
  Grafika - 7/10
 • 8/10
  Rozgrywka - 8/10
 • 7/10
  Dżwięk - 7/10
 • 6/10
  Balans - 6/10
7/10
Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły