timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Niedawno miała miejsce premiera siódmego, finałowego sezonu netflixowego hitu Orange is the New Black. Historia przedstawia losy więźniarek skazanych na odsiadkę za różne przestępstwa. Jeśli jesteś fanem i zdążyłeś pochłonąć najnowszy sezon w jeden weekend, mamy dla Ciebie propozycje na kolejne wolne dni! Najlepsze seriale podobne do Orange is the New Black!

Seriale podobne do Orange is the New Black

Run

Opowieść patologii – tak można najprościej opisać ten serial, przekazując całą jego treść. Nie dałam rady go obejrzeć w całości, był dla mnie za mocny. Jednak ta sama sytuacja miała miejsce w moim przypadku z Orange is the New Black, więc fani tak mocnych produkcji powinni być usatysfakcjonowani. Serial produkcji brytyjskiej, emitowany od 2013 roku, pierwszy sezon dostępny jest na platformie Netflix.

Run - Seriale podobne do Orange is the New Black - GameBy.pl

Peaky Blinders

Produkcja BBC, przedstawiająca historię wywodzącego się z gangsterskiej rodziny, i kontynuującego tę tradycję, Tommy’ego Shelby’ego. Jeden z najniebezpieczniejszych przestępców Birmingham wraz z krewnymi zarabia na nielegalnych interesach. Jednak po wielu incydentach w światku, do miasta przybywa bezwzględny stróż prawa, który zrobi wszystko, by przywrócić spokój w Birmingham. Dla każdego fana Ojca Chrzestnego pozycja obowiązkowa.

Peaky Blinders - Seriale podobne do Orange is the New Black - GameBy.pl

The Fall

W Polsce znany jako Upadek, serial nie jest bardzo brutalny, jednak zaskakuje swoją oryginalnością, skupiając się w równej mierze zarówno na śledztwie, jak i życiu przestępcy. Detektyw Gibson próbuje powstrzymać seryjnego mordercę, grasującego po Belfaście. Tutaj jednak nic nie jest oczywiste. Serial niesamowicie wymowny, wywierający mocne wrażenie na widzu. Trzy sezony emocji i niepokoju gwarantowane a wszystko stawia nasz dotychczasowy światopogląd na głowię.

The Fall - Seriale podobne do Orange is the New Black - GameBy.pl

Prison Break

W Polsce szeroko znany jako Skazany na Śmierć, stary, bo emitowany w latach 2005-2009 serial, opowiadający historię Michaela Scofielda, którego starszy brat otrzymał wyrok śmierci. Michael, zdeterminowany by pomóc bratu, pozoruje napad na bank, by trafić do tego samego zakładu karnego. W 2017 roku premierę miał miejsce sequel serialu, przez jednych oceniany jako wielki come back, przez innych nazywany odgrzewanym kotletem. Chyba jedyną metodą, by to sprawdzić, jest obejrzeć samemu.

Prison Break - Seriale podobne do Orange is the New Black - GameBy.pl

Wentworth Prison

Często oglądasz australijskie produkcje? Jeśli nie, to teraz masz okazję. Jeśli tak, to pewnie ta też Ci się spodoba. Opowieść o Bea Smith, matce i żonie, która nagle zostaje wciągnięta w bezwzględną i brutalną więzienną rzeczywistość. Historia jest szara, depresyjna i boleśnie szczera. Nie ma tu miejsca na sentymenty. Chociaż pierwszy odcinek wyemitowano w 2013 roku, serial cieszył się wystarczającą popularnością, by twórcy kontynuowali produkcję. W ten sposób aktualnie mamy już siedem sezonów tej historii.

Wentworth Prison - Seriale podobne do Orange is the New Black - GameBy.pl

Seriale typu Orange is the New Black

Nie chciałam pisać tylko o serialach więziennych. Stąd właśnie takie propozycje jak Peaky Blinders czy The Fall. Jeśli jednak komuś brakuje historii zza krat, może sięgnąć po stare obrazy jak  sitcom z lat osiemdziesiątych Women in Prison, wyprodukowany przez HBO w 1997 The Oz lub brytyjskie Bad Girls. Najważniejsze, że kolejny weekend będzie zapełniony, a każdy fan Orange is the New Black znajdzie na liście coś dla siebie!

O redaktorze

Artystka, spędzająca czas na tworzeniu i szukaniu swojej głowy, czym często doprowadza innych do białej gorączki a jedynym, który ją wtedy rozumie, jest jej pies. Umysł ścisły, skonfliktowany z humanistyczną duszą, z tego powodu często zapomina o minusach w równaniach i sprzątaniu stosów książek ze stolika. Uwielbia zieloną herbatę, zapach starych książek i widok ze swojego okna.

Wszystkie artykuły