timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

To już kolejny szybki artykulik w tym tygodniu napisany przeze mnie. Na szczęście ostatnio – w końcu jest niedziela wieczór. Znowu na temat Pokemon GO, ale tym razem bardziej merytorycznie – czyli przeanalizujemy sobie trochę danych.

Będą to dane dotyczące czasu spędzonego w najpopularniejszych aplikacjach. I nie ma się co oszukiwać – pokemony tutaj królują, przewyższając swoich konkurentów.

Zaskoczeni? Ja na początku byłem. Na pierwszy rzut oka to nie możliwe, żeby w tej grze spędzać więcej czasu niż na Snapchacie i Facebook’u razem wziętych. Jednak dzieje się to na prawdę i trzeba przyjąć do wiadomości.

Zapytacie o powody? Po pierwsze – start gry, czyli duże zainteresowanie. Analiza dotyczy jedynie pierwszych 30 dni, kiedy ludzie jeszcze nie do końca wiedzieli, o co w tym wszystkim chodzi. Ciekaw jestem jak wypadnie drugi miesiąc – czy będzie to więcej, czy mniej. Jednak wracając do argumentów. Po drugie – bardzo dobre wykorzystanie elementów grywalizacji, kto grał ten wie – np. wysiadywanie jajek. No i trzecie, być może kluczowe, uzasadnienie. Mianowicie problemy z serwerami. Zdesperowani gracze czekający na możliwość zalogowania się do swojej ulubionej gry. Powód może wydawać się błahy, ale jeżeli mieliście pobrane pokemony w początkowym okresie, to możecie sami to potwierdzić.


GameBy.pl jest na YouTube! Zajrzyj tam i zobacz co robimy.

Także podsumowując. Wyniki PGO są wręcz zachwycające, lecz jest to dopiero pierwszy miesiąc funkcjonowania na rynku. Dopiero za jakiś czas dane staną się wiarygodne i okaże się, czy rzeczywiście pokemony aż tak mocno trzymają graczy przy ekranie. Z tego też względu ja mam też do Was pytanie. Ile wy czasu dziennie spędzacie w tej grze? Jestem ciekaw odpowiedzi 😁 Do zobaczenia!

Dane dostarczone przez Verto Analytics.