timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Gdzie odbędzie się turniej International 11

W dniach od 15 do 30 października wszyscy fani Dota 2 zgromadzą się wokół swoich monitorów w celu obejrzenia turnieju The International 2022. Dwadzieścia drużyn spróbuje szczęścia w pogoni za Aegisem podczas głównego wydarzenia cybersportowego roku. Niektórzy widzowie będą obserwować walkę najlepszych drużyn z trybun areny. Na stronie https://gg.bet/pl/esports również można otrzymać dostęp do transmisji meczów TI 11 na żywo.

Największy turniej Dota 2 z 2022 roku odbędzie się w Singapurze. Miasto będzie gościć graczy eSportowych z całego świata na dwóch obiektach. Faza play-off TI 11 odbędzie się w Suntec Exhibition Centre w centrum miasta. Centrum ten słynie z organizacji wystaw o znaczeniu międzynarodowym w sektorze nuklearnym, technologicznym i innowacyjnym i zajmuje 420 000 metrów kwadratowych.

Finałowe rozgrywki odbędą się na krytym stadionie w Singapurze, który może pomieścić 12 000 widzów. Na tym stadionie był przeprowadzony turniej mieszanych sztuk walki ONE Championship oraz zawody w sportach, które znalazły się w programie Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w 2010 roku. Na stadionie często występują gwiazdy muzyczne. Jak donoszą media, przerwa w play-offach The International 11 spowodowana jest koncertem Justina Biebera.

Zakłady bukmacherskie na esport - GameBy.pl

Przewidywania dotyczące turnieju The International 2022

Poziom uczestników w TI jest niejednorodny. Co roku w turnieju biorą udział zarówno silne, jak i słabe drużyny. Ten turniej również nie jest wyjątkiem. Według przewidywań ekspertów i bukmacherów największe szanse na znalezienie się w pierwszej trójce mają OG, Team Spirit i PSG.LGD. Na papierze są to najsilniejsze składy, które zagrają w TI. Kursy na ich wygraną są najmniejsze. Największe szanse na zwycięstwo ma jednak drużyna z Chin.

Outsiderami w rozgrywkach są zespoły z Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. Przedstawiciele tych regionów zazwyczaj słabo grają na dużych międzynarodowych mistrzostwach. Jednak przy odpowiednim poziomie przygotowania, nawet oni mogą zdobyć zwycięstwo w turnieju.

Zakłady bukmacherskie na esport - GameBy.pl

Harmonogram turnieju The International 11

Główny etap turnieju cybersportowego The International 11 w dyscyplinie Dota 2 rozpocznie się 15 października, a zakończy 30 października. Na chwilę obecną nie jest znany dokładny terminarz tej imprezy, gdyż nie ustalono jeszcze dwóch drużyn, które w niej zagrają. Zawodnicy będą walczyć w eliminacjach ostatniej szansy. Mecze te rozpoczynają 8 października i potrwają do 13 października. Wszystkie oprócz dwóch z dwunastu składów wrócą do domu.

 

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły