timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Wybory Paytona Hobarta to serial o młodym chłopaku, który ma bardzo jasno wyklarowane plany. Chce zostać prezydentem. W drodze do tego celu wspiera go rodzina oraz sztab zaufanych przyjaciół równie skupionych na osiągnięciu celu co Payton.

Wybory Paytona Hobarta – Czyli każdy gdzieś zaczyna

Droga do władzy nie jest usłana różami, a polityka jest tak samo brutalna i nieczysta w stosunku do młodziutkich licealistów, jak i prezydentów państw.

Wybory Paytona Hobarta - Payton na tle flagi USA - GameBy.pl

Polityka nie dla każdego

Życie rzuca kłody pod nogi młodemu Hobartowi od samego początku. W miejscu, w którym nie jeden by się poddał, Payton idzie dalej z głową pełną ambitnych, odważnych i nie zawsze czystych zagrań.

Serial fantastycznie ukazuje jak brutalny jest polityczny świat, jednocześnie nie krytykując go. Co mi się bardzo spodobało, w moich oczach twórcy ocenę moralną pozostawili widzom. Podkreślając tym samym, że to, co dla jednych wydaje się niedopuszczalne, dla innych jest kompletnie normalne i pożądane.

Polityka nie jest dla każdego, ale bynajmniej dla nikogo. Twórcy pokazali, że ludzie się różnią, mają różne ambicje, diametralnie różne plany na życie. Jedni chcieliby mieszkać w małej chatce z ogródkiem na krańcu świata, a inni woleliby piastować stanowisko prezydenta. Właśnie ta różnorodność jest piękna, bardzo się cieszę, że ktoś zwrócił na to uwagę.

Wybory Paytona Hobarta - Payton siedzi pewnie na krześle, obok koleżanki - GameBy.pl

Przekręty przekręciki

Wygranie wyborów to wcale nie jest pestka. Wszystkie intrygi były tak interesujące, realistyczne i przemyślane, że z zaangażowaniem połknęłam wszystkie odcinki w dwa dni.

Widz się nie nudził, jeden rozwiązany problem pociągał za sobą szereg kolejnych, żadne działanie bohaterów nie przechodziło bez konsekwencji. Jednocześnie twórcom udało się zachować komfortową przejrzystość, przez co bardzo przyjemnie śledziło się akcję.

Wybory Paytona Hobarta - Payton Hobart rozmawia z mamą - GameBy.pl

Wyraziste charaktery

Świetnie ukazana społeczność szkolna – realistyczna, nie rażąca w oczy poprawnością polityczną. Nic nie było na siłę, ale ciągle pojawiały się subtelne wątki mniejszości społecznych. Każda postać była barwna i dobrze napisana, aktorzy dobrani w punkt – od wyglądu zaczynając, przez umiejętności aktorskie, kończąc nawet na barwie głosu.

Wybory Paytona Hobarta - Payton patrzy z przerażoną miną - GameBy.pl

Podsumowanie

Uważam, że Wybory Paytona Hobarta to bardzo dobry serial. Jest młodzieżowy, ale nie infantylny. Wciągający i nie zagmatwany. Mimo, że motywem przewodnim jest polityka, mam wrażenie, że nawet ignorant dobrze bawiłby się podczas seansu, a i może coś z niego wyniósł. Z czystym sumieniem polecam każdemu.

Sprawdźcie naszą TOP listę seriali politycznych!

Nasza ocena

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Siedzę sobie w dziale z serialami. Poza Netflixem zajmuje się larpami, malarstwem, śpiewem, teatrem, wspinaczką i tańcem.

Wszystkie artykuły