timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Kto ogląda kanał O Matko i Córko, ten wie, o czym będę mówił. Ten rok to “metamorfoza” wydawnictwa Alexander, które niedawnymi czasy zaprezentował nam 2 gry imprezowe. Ja oczywiście oba pudełka do siebie przytuliłem, przetestowałem i tak jak widzicie, piszę recenzję. Dziś o grze, której tytuł wywołuje u mnie głód (kocham pyry i kartofle).  Zapraszam na grę Gorący Ziemniak!

By dorównać temu najchętniej oglądanemu teleturniejowi w Polsce, czyli Familiadzie, to zacytuję wam kawał.

Dwóch gliniarzy łączy się przez radio z wydziałem zabójstw:
– Przyślijcie ekipę…
– Jaka sytuacja?
– Zabójstwo, ofiara to mężczyzna, lat 38, matka uderzyła go nożem kilkanaście razy za to, że wszedł na mokrą, dopiero co umytą podłogę.
– Aresztowaliście matkę?
– Nie, podłoga jeszcze mokra.

Gorący Ziemniak

Party - GameBy.pl

Zasady

Regulamin gry jest bardzo prosty. Nasze pionki kładziemy na polu START. Jeden z graczy czyta pytanie osobie trzymającej ziemniaka, następnie uruchamia stoper w kształcie bączka, rozpoczynając zabawę. Uczestnik aktywny musi udzielić poprawnej odpowiedzi na pytanie i przekazać ziemniaka kolejnej osobie, by ona też udzieliła poprawnej odpowiedzi i przekazała… Runda się kończy zatrzymaniem bączka i osoba z ziemniakiem w ręku spada o jedno pole w dół. Pionek na spalonym polu 14 kończy grę i czyni właściciela pionka przegranym.

Party - GameBy.pl

Ocena

Zaimponili mi krótko mówiąc (i parodiując slang mojej babci). Poziom wykonania gry jest na bardzo dobrym poziomie. Może pomysł nie jest oryginalny, ale jego realizacja jest fantastyczna. Najbardziej mnie cieszy bardzo liczebna baza różnorodnych pytań. Ta cała zabawa jest prosta do wytłumaczenia, a i pojęcie reguł nie sprawi problemu. Moją kolejną pozytywną obserwacją jest elastyczność tej gry. Jak chcesz, to grasz z planszą, kartami i bączkiem, możesz także baczek wymienić na aplikacje. W ogóle gra z planszą obowiązkowa nie jest, więc travelkę tej gry łatwo zrobić. Jakie grono, taki regulamin. To jest pudełko godne polecenia 🙂

Party - GameBy.pl

Na koniec

Szukacie taniej i dobrej gry imprezowej na sylwestra?  Mogę wam polecić grę Gorący ziemniak. Dużo pytań i dużo zabawy, lecz niektóre z tych zadań dają +10 do kompromitacji. Tu trzeba szybko mówić i jeszcze szybciej myśleć.  Mnie to bawi i nie tylko mnie, więc polecam wam z całego serca.

Uwaga!

Jeśli irytuje was kręcenie bączkiem i jesteście na tyle nowocześni, że nie możecie sobie odpuścić technologii, to w sklepach z aplikacjami znajdziecie Helpera, który tego bączka może wam zastąpić. Chodzi tu o aplikacje Gorący Ziemniak.

Życzymy Miłego Grania!

Sprawdź cenę gry Gorący Ziemniak na Ceneo.pl!

Nasza Ocena
  • 8/10
    Grafika - 8/10
  • 9/10
    Pomysł - 9/10
  • 9/10
    Grywalność - 9/10
8.7/10
[thrive_leads id=’2755′]
About the Author

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

View Articles