timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Magnes to znajoma mi rzecz. Bawiło się gierką wędkarską, jak i podróżnymi grami planszowymi. Magnes wielokrotnie znajdował nam zgubione klucze. Magnesy na lodówce są niezłą frajdą i pomagają w przyczepieniu najważniejszych pilnych newsów dotyczących rodziny. Piszę o magnesach, ponieważ udało mi się zdobyć grę, która zaintrygowała mnie swoim pomysłem. Czas ocenić Jishaku od Wydawnictwa Trefl.

Jishaku - GameBy.pl

Jishaku w skrócie

Gra Jishaku posiada 4 warianty rozgrywki, ale żeby was nie zanudzać, opowiem Wam o 2 najciekawszych. Najprostszym z nich jest pojedynek, w którym każdy z uczestników dostaje równą ilość kamyczków, a jego celem jest najszybsze pozbycie się ich. Każdy z graczy naprzemiennie umieszcza magnetyczny kamyczek na gąbkowym polu gry. Jeśli kamyczki się do siebie przyczepią, osoba która do tego dopuściła, zbiera połączone kamienie. Wygrywa ten, który jako pierwszy pozbędzie się swoich kamieni.

Jishaku - GameBy.pl

Drugim wariantem jest solowy „Samotnik” który polega na umieszczeniu 18 kamieni na tej falowanej gąbce. Ostrzegam! Zadanie jest z półki prawie niemożliwych (mnie się nie udało, ale nadal próbuję).

Ocena

Gra mnie zainteresowała, ponieważ zaintrygował mnie wygląd pudełka, jak i jej widziana w internetach zawartość. Ta gra wygląda elegancko i nieco mrocznie. Kolejną złośliwością twórców gry są kamyczki, które mają spore pole magnetyczne i są różnokształtne. I like it.


GameBy.pl jest na YouTube! Zajrzyj tam i zobacz co robimy.

Nie wiem do jakiej jednosłownej kategorii przypisać tę grę. Możemy tu znaleźć grę logiczną, grę zręcznościowa, familijną i tak dalej. Co do pomysłu zostałem po raz kolejny pozytywnie zaskoczony. Magnesami bawiłem się za dzieciak, magnesami lubię się bawić do dziś dnia. Wspaniale wykonane kamyczki, które mają duże pole magnetyczne. Ono może pomóc i podpowiedzieć, które kamyczki pragną zbliżenia z naszym kamieniem. To pole magnetyczne może także przeszkodzić i w następnych fazach wkurzyć, sfrustrować… Powiem wam jedno: ten trzask obu magnesów jest w moim kanonie nielubianych dźwięków na miejscu 2 (mój #1, to dźwięk ostrzałki do noża).

Jishaku - GameBy.pl

Kolejnym plusem tej gry jest mnogość wariantów, więc każdy może w Jishaku znaleźć coś dla siebie. Samotnicy pogłówkują w Samotniku, Stratedzy w eliminatce a ci casualowi gracze się popojedynkują.

Mogę mieć jeden minus do Jishaku? Jestem blogerę, więc mogę. Obawiam się wytrzymałości tego piankowego boiska do Jishaku, które przypadkowo lub specjalnie jest średnio wykonane.

Na koniec

Co mogę powiedzieć o Jishaku?  Jest to gra, którą bym nominował do złotych wilczków w kategoriach „Zaskocz mnie w prostocie” oraz „Zaskocz mnie w pomyśle”. Ja jestem Jishaku po prostu zachwycony. Wiadome mi jest, że bliskim moim również, ponieważ często widzę, jak jest to u nas rozkładane. Tym co lubią łamigłówki, jak i poszukujących gry, których pomysł jest oryginalny szczerze polecam tę grę.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
  • 9/10
    Grafika - 9/10
  • 10/10
    Pomysł - 10/10
  • 9/10
    Grywalność - 9/10
9.3/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły