timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Starfield zapowiadany był jako naprawdę mocna gra Bethesdy oraz dobry powód do zainwestowania w usługę Xbox Game Pass. Gra miała zachwycać swoim klimatem, mechanikami, rozległością dostępnego świata gry oraz wieloma innymi rzeczami. W tych słowach było nieco prawdy, ale również trochę nieścisłości. Produkcja już chwilę po premierze zyskała sporo zarówno bardzo pozytywnych, jak i skrajnie negatywnych opinii. Do gry właśnie trafiła aktualizacja, która ma nieco poprawić stan, w jakim obecnie znajduje się tytuł. Dodaje ona także parę pomniejszych, ale przydatnych nowości.

Starfield – Jak tu grać, bez DLSS

Nie ma co ukrywać, technologie oferowane przez Nvidię są teraz dla niektórych jednym z podstawowych elementów grania. DLSS jest aktualnie zbawieniem, dla wielu graczy, nawet tych z całkiem przyzwoitym sprzętem. Jeżeli możemy podnieść poziom klatek na sekundę o nawet kilkanaście/kilkadziesiąt, wyraźnie nie tracąc na jakości, to czemu z tego nie skorzystać? DLSS nareszcie trafia do Starfielda. W grze znajdzie się także możliwość zastosowania innych technologii Nvidii. Są to między innymi DLLA oraz Nvidia Reflex. Starfield - Gameby.pl

Zmiany te nie wprowadzą nowości dla osób, które ogrywały tytuł na konsolach, bądź za pośrednictwem cloud streamingu. Okażą się jednak bardzo przydatne dla graczy PC-towych. Starfielda można określić jako grę całkiem wymagającą. Od teraz więcej osób będzie mogło cieszyć się nim, w lepszej jakości.

Starfield – Zmiany w rozgrywce

Jeżeli chodzi o zmiany w samej grze, to tutaj zabrano się za naprawdę wiele kwestii. Niestety (albo może na szczęście?) zabrano się głównie za kwestie poprawkowe. W grze po premierze występowała bowiem masa błędów i niedociągnięć. Nie mówimy o ,,kosmicznie” dużej skali, ale jednak, takimi bugami lepiej jak najszybciej się zająć. Zmiany dotknęły różnych elementów gameplay’u, w szczególności skradania. Zabrano się również za błędy związane z misjami. Te potrafiły być wyjątkowo frustrujące. Jeżeli przez błąd w grze, nie da się zrealizować misji, a tym samym czynić postępu w grze, to cierpliwość gracza wystawiona jest na jedną z najcięższych prób. Teraz takich błędów powinno być mniej.

Oprócz tego, ulepszono i zoptymalizowano grafikę. Twórcy zapewnili również, że po aktualizacji gra jest dużo bardziej stabilna i wydajna. Starfield - Gameby.pl

Zmiany wydają się być pozytywne, trzeba jednak zobaczyć, jak gra prezentuje się praktyce. Dodatkowo, możliwe, że nawet po znaczącej poprawie wydajności, stosunek ocen np. na Steamie, nie ulegnie zbytniej poprawie. Starfieldowi zarzuca się nie tylko słabe działanie i kiepską optymalizację. Obrywało się również systemowi walki, designowi lokacji oraz całemu całokształtowi rozgrywki. Czas pokaże, czy Bethesda postanowi zabrać się także za te elementy.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły