timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Atak wąglikiem na USA to kolejny film dokumentalny dostępny na platformie streamingowej Netlix. Miał swoją premierę 8 września tego roku. Przedstawia zmagania i śledztwo FBI w sprawie rozsyłania w listach broni biologicznej, jaką jest wąglik. Okazało się, że było to dosyć spore wyzwanie, z którym musieli zmierzyć się śledczy.

Atak wąglikiem na USA na Netflixie

Atak wąglikiem na USA to godny polecenia film dokumentalny w reżyserii Dana Kraussa. Zawiera wiele ciekawych wypowiedzi ekspertów, a także badaczy, którzy w tamtych czasie brali udział w tej sprawie. Jest to cenny zabieg, ponieważ dodaje to wiarygodności przedstawianym faktom. Widz dostaje bardzo dobrze opowiedzianą historię, a do tego ubarwioną licznymi nagraniami życia Amerykanów podczas zamachu.

Ciężki okres w Ameryce

W tamtym czasie Amerykanie nie doświadczyli wiele spokoju. Niedługo po mrożącym krew w żyłach zamachu, który miał miejsce 11 września w Nowym Jorku, rozpoczęło się masowe wysyłanie listów z wąglikiem. Zabieg ten, to kolejny z ataków terrorystycznych, lecz tym razem użyto broni biologicznej. Miało to jeden cel, a mianowicie, szerzenie jak największej paniki wśród Amerykanów. Niestety, misja powiodła się. Co więcej, kilka osób zmarło, a kilkanaście trafiło do szpitali z poważnymi uszczerbkami zdrowia. Z pewnością nie był to łatwy czas.

Wąglik jako jedna z broni podczas terroru

Atak wąglikiem to jedna z broni, która zapoczątkowała prawdziwą wojnę. Film dokumentalny przedstawia konkretne zeznania świadków ataku, zawiera również rekonstrukcje wydarzeń oraz historie, które nie raz zaprą dech w piersiach niejednemu widzowi. Wszystkim akcjom bacznie przyglądają się śledczy FBI. To właśnie oni musieli zmierzyć się z najtrudniejszą sprawą od dawna. Analizują każdy ruch, a także działają, aby jak najszybciej uratować amerykańską ludność przed niebezpieczeństwem. To było dla nich na prawdę trudne zadanie…

Czy warto obejrzeć dokument Atak wąglikiem na USA?

Z pewnością będzie to prawdziwa gratka dla fanów filmów dokumentalnych, a także miłośników historii USA i nie tylko. Ciekawe zestawienia wydarzeń, opowieści świadków, a także nagrania z tamtego czasu bardzo wzbogacają całe ukazanie historii w tym dokumencie. Serdecznie zapraszamy na seans i sprawdzenia filmu na platformie Netflix. Jeśli masz wolne półtorej godziny to koniecznie obejrzyj Atak wąglikiem na USA – emocje gwarantowane!

 

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

 

 

 

 

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły