timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Za pewne wielu z was zastanawia się na abonamentem Amazon Prime Video. A może co miesiąc płacicie za usługi serwisu, ale tak na prawdę nie często z niego korzystacie? Amazon nie cieszy się aż tak wielką popularnością jak Netflix i HBO: GO, nie znaczy to jednak, że nie da się tam znaleźć prawdziwych perełek. Sprawdźcie parę naszych propozycji!

Amazon Prime Video – Co oglądać?

Dlaczego jednak tak wiele osób pomija Amazona, decydując się na korzystanie z serwisu VOD. Przynajmniej w Polsce, jest to swego rodzaju nowość. Na przestrzeni ostatnich miesięcy sytuacja drastycznie się zmieniła, ponieważ Amazon Prime Wideo zdobywa coraz więcej oglądających.

Jedną z wielkich zalet Amazona, którą zauważyłem podczas szukania filmów, jest ogromna biblioteka klasyków. Znajdziemy tu filmy, które dość rzadko możemy zobaczyć w telewizji. Oczywiście można ich szukać gdzieś w internecie, ale najczęściej znajdziemy je na podejrzanych stronach i w kiepskiej jakości. Do takich klasyków oraz filmów, które warto obejrzeć należą chociażby Fight Club, Morderstwo w Orient Ekspresie, Zimna Wojna, wiele produkcji z Jamesem Bondem, czy Avengers.

Dodatkowo dla fanów akcji znajdą się również docenione, ale również mniej znane filmy, które zrobią na nich wrażenie. Przykładowo Amazon Prime Video oferuje nam Ciche miejsce, Overlord, czy na Mission Impossible – Fallout. Z pewnością miłośnicy filmów w takim klimacie będą wniebowzięci. Zwłaszcza, kiedy nie muszą przedzierać się przez tonę oryginalnych dramatów Netfliksa.

Amazon - Gameby.pl

Amazon Prime Video – A co z serialami?

Fani seriali mogą jednak pomyśleć, że Amazon to ściśle filmowa platforma. Przecież więcej seriali znajdziemy na Netfliksie i HBO: GO. Jest to po części prawda. Amazon Prime Video ma jednak własne, oryginalne seriale, jak i te, których nie możemy obejrzeć nigdzie indziej. W większości nie są to produkcje pokroju tych z Netfliksa. Nie chcę mówić, który z serwisów jest lepszy. Seriale Amazona mają po prostu swój klimat, którego fani znajdą tu wiele ciekawych produkcji.

Na Amazonie zobaczymy takie seriale jak The Office, Fleabag, Undone, czy Patriot. Są to produkcje rzeczywiście wyróżniające się na tle innych serii. Jednocześnie nie są niezwykle poważne, czy też skrajnie głupie. To po prostu coś innego. W moim odczuciu, coś co warto jest zobaczyć.

Amazon - Gameby.pl

Amazon Prime Video – Podsumowanie

Chociaż Amazon Prime Video wciąż nie cieszy się w Polsce ogromną popularnością, polecamy go osobom, które szukają wśród filmów i seriali czegoś nowego. Jest to również doskonałe miejsce dla miłośników klasyków, których nie znajdziemy w ofercie Netfliksa i HBO. Wykorzystajcie darmowy okres próbny, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście, Amazon skradnie wasze serce. Amazon - Gameby.pl

 

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły