timerPrzewidywany czas czytania to 5 minut.

Nie da się ukryć, że zapowiedź nowego tytułu CDPR przyćmiła większość konkurencji podczas targów E3. Zatłoczone miasto, chaos i porządne spluwy, czego więc możemy oczekiwać po Cyberpunku? Trailer stworzony na silniku gry zaskoczył publiczność nawet grafiką.

Mówi się, że jeśli w mieście będzie tylu mieszkańców co na trailerze i tyle zadań i reakcji środowiska co w Dzikim Gonie, to albo miasto będzie metropolią, albo trzeba nam będzie kupić nowe komputery, żeby pójść o krok dalej niż główne menu. Biorąc pod uwagę sukces Wiedźmina 3, gracze mogą mieć ogromne oczekiwania, jednakże, czy twórcy nie spoczęli na laurach? Miejmy nadzieję, że nie!

Cyberpunk 2077 - GameBy.pl

Czy spodziewamy się zbyt wiele?

Wspaniała prezentacja gry, a realny produkt końcowy. Te dwie rzeczy mają w rzeczywistości mało wspólnego. Czy gracze nie przyzwyczaili się zbytnio do sukcesów i świetności Wiedźmina oraz jego dodatków? Polska, a nawet cały świat, trzyma kciuki i krzyżuje palce, aby Cyberpunk przynajmniej dorównał Witcher’owi. Na szczęście, wiemy już potencjalnie, na co stawiać!

Zapowiada się niewiarygodnie!

Tak samo, jak miasto, w którym odbywa się gra, które jest renderowane w oszałamiającej ilości szczegółów, które daje porównanie z nawet najdroższymi filmami science-fiction. Z jakiegoś powodu, CD Projekt nie nagrał materiału wideo poza zwiastunem z briefingu na temat Xbox Media i nie ma prawie żadnych oficjalnych zrzutów ekranu.

Prawdopodobnie wynika to z faktu, że gra nie ma daty premiery, ale także dlatego, że jest całkiem rażąco projektowana jako tytuł następnej generacji. CD Projekt wspominał o tym wcześniej i próbując dokładnie wyjaśnić, jakie formaty gry zostaną wydane, wywołał serię nerwowych pytań pomiędzy pracownikami CD Projektu, nie wiedząc, co dokładnie powinni mówić.

Cyberpunk 2077 - GameBy.pl

W końcu udało nam się przyznać, że pojawią się na Xbox One, PlayStation 4 i PC, z nerwowym śmiechem, dającym do zrozumienia, że pojawianie się na konsolach następnej generacji było bardzo planem (co również daje wskazówkę, kiedy gra zostanie wydana). Demo działało na komputerach PC, które sprawiłyby, że SkyNet zarumieniłoby się, ale fakt, że w ogóle działał, na każdym sprzęcie, który obecnie istnieje, był szczerze zadziwiający.

To pierwszy prawdziwy wygląd miasta, jaki otrzymujemy. Mieszanka L.A. z Blade Runnera, New York City z The Fifth Element i Coruscant z Gwiezdnych Wojen. To oszałamiające, nie tylko pod względem wielkości i szczegółów, ale także liczby zwykłych ludzi, którzy wędrują po okolicy, najwyraźniej z własną tożsamością i celem.

DEMO

Demo rozpoczęło się od głównej niestandardowej postaci, kobiety o imieniu „V”, która podjęła pracę ze swoją partnerką Jackie. Próbowali uratować dziewczynę, porwaną dla jej cybernetycznych części. Praca będzie trudna, więc V wybiera się na wizytę do lekarza, który jest w stanie dać jej trochę nowych cybernetycznych części na kredyt.

Obejmuje to nowe oko, które może powiększać i skanować obiekty oraz specjalny uchwyt na ręce, co zwiększa skuteczność pistoletów. Każda interakcja ma wiele reakcji do wyboru, ale podczas gdy rozmowa z lekarzem wydaje się względnie banalna, negocjacja z przedstawicielem korporacji jest o wiele bardziej niebezpieczna.

Cyberpunk 2077 - GameBy.pl

Możesz spróbować agresywnej reakcji, ale wydaje się, że rozsądniejszą opcją jest granie razem i mówienie o tym, by pożyczyć ci pieniądze na zakup spiderbota — który musisz kupić od innego, i znacznie bardziej niebezpiecznego, zbrodniczego gangu. Możesz też, jak podkreśla CD Projekt, po prostu samemu zebrać pieniądze i całkowicie zapomnieć o misji lub spróbować zarobić pieniądze na własną rękę, a nawet powiedzieć korporacji wszystko i spróbować w ten sposób się z nimi połączyć.

Zaufajmy!

Nie licząc tylko na zapowiedź z targów E3, możemy równie dobrze spojrzeć na kolejne małe rąbki tajemnicy, które z radością podarowują nam Redsi. Jednym z takich jest post, zamieszczony przez developera i współtwórcę gry Gwint, Rafała J, który na swoim twitterze podarował nam widok miasta znajdującego się w grze. Sprawdzić go możecie tutaj.

Czeka nas jeszcze wiele informacji i zapowiedzi dotyczących gry, albowiem nie ma ona konkretnej daty wydania, można więc podejrzewać termin między 1, a 2 latami. Z radością będę was informował o wszystkich ważnych zapowiedziach, więc jak mówią: Stay tuned and hope for the best!

 

O redaktorze

Pasjonat wszelkiego pokroju gier i sportów. Miłośnik muzyki, sci-fi i fantastyki w wszystkich postaciach

Wszystkie artykuły