timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Devil’s Hunt – O czym mowa?

Od dawna zapowiadane Devil’s Hunt, należąca do niezależnego, polskiego studia Layopi Games, niedługo ujrzy światło dzienne. O tym tytule mogliście słyszeć podczas takich imprez jak PAX East albo Gamescom. Obecnie zbliżamy się do daty premiery, zapowiedzianej na wrzesień bieżącego roku. Gra ukaże się na PC, PS4 oraz Xbox. Jako że twórcą jest niezależne polskie studio, grę mogliśmy zobaczyć niedawno podczas Digital Dragons 2019. Śmiało możemy powiedzieć, że poczyniono postępy i gra wygląda lepiej niż na zeszłorocznych prezentacjach.

Devil's Hunt

Fabuła

Devil’s Hunt opiera się na oryginalnej powieści Pawła Leśmiana „Równowaga”. Warto dodać, że to ten człowiek założył studio, które tworzy teraz grę. Główny bohater – 26 letni Desmond popełnia samobójstwo, po którym pojawia się przed obliczem lucyfera. Staje przed wyborem wiecznych tortur lub służby władcy piekieł jako Egzekutor zbierający dusze.
Devil's Hunt
Tym sposobem protagonista trafia w środek wojny między aniołami i demonami. Pragnąc zemsty, rzuca się w wir walki, lecz powoli wraca do niego ludzka świadomość. Desmond musi wybrać, po której stronie stanie i jaki los go czeka. Tytuł ten jest bowiem o trudnej walce wewnętrznej, jaką prowadzi w sobie Desmond. Jego decyzja może w końcu zadecydować o losach wszystkich światów, przechylając szalę zwycięstwa w wojnie na wybraną stronę.

Rozgrywka

Jest to tytuł o mocnym klimacie, historia przypomina połączenie gier God of War i Uncharted. Podczas rozgrywki zobaczymy nie tylko elementy RPGa i gry akcji, ale także zagadki środowiskowe, wszystko ukazane z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Przemierzymy lokacje takie jak Stany Zjednoczone, ale też odmęty Piekieł, korzystając z umiejętności zarówno człowieczej części Desmonda, jak i demonicznych zdolności.
Devil's Hunt
Co warto wiedzieć – drzewko umiejętności może być zerowane, aby rozdysponować umiejętności w sposób dopasowany do problemu, przed którym staniemy. Kluczem do zwycięstwa jest jednak manipulacja dwoma obliczami bohatera.

Technikalia

Mówiąc o Devil’s Hunt należy podkreślić, że mówimy tu o grze niskobudżetowej, więc oczekiwania nie mogą być równe tym, jakie stawiamy przed grami typu AAA. Mimo tego Devil’s Hunt jest zachęcający i posiada kilka zalet. Gra korzysta z Unreal Engine 4, prezentuje ona wysoki poziom graficzny otoczenia, unikatowe demony i bossowie są dopracowani, a umiejętności głównemu bohaterowi nie brakuje. Świetna praca kamery nagrodzi nas za dobrze wykonane ciosy. Jedyne braki to niedokładne lub niezbyt bujne animacje podczas niektórych ataków. Tytuł nadrabia natomiast głęboką i wciągającą fabułą skupioną na przeżyciach głównego bohatera oraz brutalnej walce z potworami.
A co wy myślicie o Devil’s Hunt? Czekacie na tytuł czy przejdziecie obok niego bez większych emocji? Nie bójcie się zostawić odpowiedzi w sekcji komentarzy oraz udostępnić artykułu komuś, kto odnalazłby się w tej roli.
Życzymy Miłego Grania!

 

 

Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

O redaktorze

Pasjonat wszelkiego pokroju gier i sportów. Miłośnik muzyki, sci-fi i fantastyki w wszystkich postaciach

Wszystkie artykuły