timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Nowa gra w serii „Gry do plecaka”!
Zakłóć kolejność, wprowadź zamieszanie, pozbądź się kart jako pierwszy!

Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się kart z ręki. W kolejności zgodnej z ruchem wskazówek zegara gracze odrzucają swoje karty, dopasowując je kolorem lub wartością do karty poprzednika. Jednak można zaburzyć porządek gry, bowiem na każdej karcie znajduje się dodatkowa reguła, która pozwoli pozbyć się kart poza kolejnością! Musimy przy tym nieustannie obserwować zachowania innych, aby z tych reguł skorzystać! To wcale nie jest takie proste! (Egmont)

Ding!...i pozamiatane” - GameBy.pl

Czy zdarza się Wam niezbyt uważać podczas grania w makao? Albo non-stop spoglądać na telefon podczas gry w UNO? Zagrajcie w Ding! – gra karciana, która zdecydowanie Wam to uniemożliwi. Ta pozornie prosta gra wymusza na uczestnikach koncentrację na kartach oraz wzajemne obserwowanie siebie.

Dobrze znane wam już zasady…

… pozwolą na natychmiastowe rozpoczęcie rozgrywki. Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się kart z ręki. Na początku każdy gracz dysponuje 8 kartami, trzymając je starannie ukryte przed chytrymi spojrzeniami przeciwników. Kiedy pierwsza karta zostaje wyłożona, rozgrywka toczy się zgodnie z zasadami dobrze nam znanych z innych gier karcianych: należy zagrać kartę o tym samym kolorze lub numerze co ta, która leży przed nami. Jeśli nie posiadamy pasującej karty, musimy ją pobrać ze stosu.

Ale! Na czym polega główny fenomen gry Ding!

Na każdej z kart widnieje jakieś hasło, np.: „Jeden z graczy się zaśmiał” albo „Ktoś zapytał o reguły gry” czy „Ktoś spojrzał na telefon”. Jeśli zauważysz, że spełniony został warunek z jednej z Twoich kart, natychmiast musisz zawołać „Ding!” i zagrać tę kartę, bez względu na to, czy jest obecnie Twoja kolej, czy nie ;). Niemniej jednak, trzeba od razu wyjaśnić, w jaki sposób warunek został spełniony. Jeśli reszta graczy nie zaakceptuje Twojego uzasadnienia, musisz zabrać tę kartę i dobrać jeszcze jedną dodatkową. A co najlepsze: prowokowanie innych uczestników, aby spełnili Twój warunek, jest jak najbardziej dozwolone!

Zawartość i czas gry:

Pudełko zawiera 81 kart w aż 9! różnych kolorach oraz instrukcje. Gra jest zalecana dla osób powyżej 7. roku życia, a można w nią grać w zakresie od 2 do 7 uczestników.

Teoretyczny czas trwania rozgrywki wynosi 30 minut, ale zauważyłam, że zależy to od liczby graczy oraz ich zaangażowania. Im mniej uczestników, tym zdecydowanie krótsza rozgrywka.

Ding! … i pozamiatane — gra zdecydowanie warta uwagi

Gra Ding!, choć oparta na znanej nam już rozgrywce, umiejętnie wprowadziła powiew świeżości. Hasła widniejące na kartach są mniej lub bardziej zabawne, ale spełniają swoje zadanie przykuwania uwagi. Dla osób, które dużo grają w UNO lub Makao, gra Ding! stanowi zdecydowanie przyjemną odmianę. Dodatkowo, interaktywny charakter gry Ding! sprawia, że uczestnicy mogą spędzić czas w pełni śmiechu i dobrej zabawy. To dobra propozycja dla tych, którzy poszukują nowych wyzwań i chcą mieć dobrą zabawę z rodziną czy przyjaciółmi.

Życzymy Miłego Grania!
O redaktorze

Studentka Filologii Angielskiej. Miłośniczka mitologii nordyckiej oraz słowiańskiej. Lubi szeroko pojętą popkulturę, a w wolnych chwilach słucha videoesejów, głównie o tematyce filmowej i serialowej.

Wszystkie artykuły