timer
Przewidywany czas czytania to 4 minuty.

Emocje, czyli coś, co okazujemy, dostając prezent, podczas kłótni, oglądając komedię, czy słuchając nudnego wykładowcy. Czasami wyrażanie emocji pomaga, bo wiem, czym się kończy tłumienie w sobie emocji, zwłaszcza tych negatywnych… nie róbcie tego. Są też takie sytuacje, których pokazywanie emocji szkodzi. Kto grał w pokera, ten wie.

Gdyby w Familiadzie mnie spytano “Gdzie jest kumulacja emocji?” To pierwsze coby mi przyszło do głowy, to Wyścig. Zwycięzcy się cieszą, przegrani smucą, a najbardziej wściekli są ci, co byli na czwartym miejscu. Zapraszam was do właśnie takiego wyścigu. Zagrajmy w E-Motionz wydawnictwa Alexander.

E-Motionz - GameBy.pl

Skrót zasad E-Motionz

Każdy z graczy otrzymuje pionka i zestaw własnych kości emocji. Lider gry tasuje karty i wykłada pierwszą z nich i rozpoczyna zabawę. Na karcie ukazane jest zadanie, które polega na wyrzuceniu odpowiedniej kombinacji kości. W grze uczestniczą wszyscy i wszyscy rzucają, dopóty kośćmi, dopóki nie spełnią wymagania pokazanego na karcie. Kto pierwszy wykona zadanie, bierze żeton o największym numerze, kolejni biorą żetony o mniejszych wartościach. Wartość żetonów to ilość pól, o jaką się poruszamy na planszy po ukończonej rundzie i kto jako pierwszy okrąży plansze, wygrywa. Można przedłużyć grę i grać do 3,4,5 okrążeń.

Ocena

Jeżeli miałbym ocenić wygląd, to jestem bardzo zadowolony, bo ten tytuł jest bardzo kolorowy, bardzo bogaty i bardzo dobry jakościowo. Wszystko się dobrze trzyma i jest trwałe. Jak na taką cenę, jestem zadowolony. Przykuwa wzrok ta gra.

E-Motionz - GameBy.pl
Przyznam, że nieco się zaskoczyłem tym tytułem, bo ja myślałem, że E-motionz to kolejna gra quizowa, czy imprezówka, gdzie rozmawiamy o emocjach. Nie! Tu mamy szybki i radosny wyścig, gdzie liczy się refleks, spostrzegawczość i niestety dla niektórych… szczęście do kości. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, by przy okazji porozmawiać o emocjach, ale nie o to tu chodzi. Tu chodzi o świetną zabawę. Czy ona jest? Zapytajcie moich młodszych znajomych, którzy męczą mnie tym tytułem. Oczywiście, że jest fajnym tytułem dla dzieci, dla rodzin…

E-Motionz - GameBy.pl

W dorosłym towarzystwie takiego entuzjazmu nie widzę, ale nie narzekają na ten tytuł. Oceniają go na “Fajny, ale wyrosłem z tego”. Moja opinia??? Jest to moim zdaniem szybka, dobra, losowa gra, która przypomina mi Bingo, Tenzi i niektóre gry na refleks. Widzę, że w każdym towarzystwie się ona przyjmuję z mniejszym czy większym entuzjazmem, ale zabawa jest i to się liczy. Ostrzegam, kto nie lubi losowości, niech tej gry nie kupuje, bo jest jej dużo. To jest po prostu kolejna Aleksandrowa gra, która im wyszła. Gratuluje im i czekam na więcej… W końcu robicie gry, które są dobre i nie trzepią zbytnio kieszeni.

E-Motionz - GameBy.pl

Na koniec

Jeżeli szukacie szybkiej gry familijnej na szybko z szybkością w roli głównej, gdzie Emotionz będą sięgać zenitu, to Alexander ma dla was E- motionz, które dobrze wyglądają, dzieciaki bawią się przy tym świetnie, a dzięki temu może być wspaniałym pretekstem do wieczornych posiadówek w domu z całą rodziną. Ja bawię się świetnie, moi rywale też nie narzekają, mówiąc, że się nieźle bawili z tym tytułem. Jest co polecać, bo jest w co grać.

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły