timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Ego Protocol

Dzisiaj przedstawiamy Wam polską logiczną strategie, jakich mało już na naszym rynku. Zwycięzcę konkursu The Jam 2014, a do tego inspirowaną na klasyku Electro Body. Zapraszam!

Ego Protocol - GameBy.pl

Manipuluj światem

Rozgrywka polega na takim manipulowaniu światem, żeby nasz robot bezpiecznie dotarł do celu. Do naszej dyspozycji twórcy oddali 45 plansz, składających się z kilkunastu kwadratów, które przesuwamy tak, aby nasz bohater mógł dotrzeć do teleportera. Do tego dochodzi strzelanie do przeciwników, skakanie na pułapkami oraz zatrzymywanie się na kilka sekund. Wszystko dzieje się tu bardzo szybko, więc potrzebny jest tutaj dobry refleks.

Ego Protocol - GameBy.pl

Widać nawiązanie

Grafika tej gry nie jest jakaś wyjątkowa, ale spełnia swoje zadanie. Estetycznie wpisuje się w klimat gry, a co ciekawe była ręcznie malowana. Widać tutaj, że stylizowano ją trochę na Electro Body.

Ego Protocol - GameBy.pl

Co tutaj nie wyszło

Minusem tej gry jest to, że strzelanie, skakanie i czekanie jest przypisane pod jeden przycisk, jest to bardzo nie intuicyjne. Chociaż na urządzeniach mobilnych jest to rozwiązane o wiele lepiej.

Ego Protocol - GameBy.pl

Przechodząc do podsumowania

Gra wydaje się bardzo prosta, ale jest zdecydowanie na odwrót. Trzeba trochę pomyśleć i nie zawsze udaje się przejść poziom na pierwszym razem. Jest to na pewno na plus, bo już prawie nie ma na rynku tego typu produkcji. Jest to specyficzny unikat, szczególnie na polskim rynku.

Mi ta gra bardzo się spodobała, ponieważ musiałem trochę wysilić swój mózg, a czasem nawet bardzo. Oprawa ponura, ale klimatyczna, choćby muzyka mi się podobała. Do tego wydana przez nasze rodzime, polskie studio Static Dream. Polecam to każdemu, nie tylko osobom lubiącym te klimaty, z pewnością Was wciągnie na długie godziny.

 • 8/10
  Grafika - 8/10
 • 8/10
  Muzyka - 8/10
 • 10/10
  Pomysł - 10/10
 • 9/10
  Grywalność - 9/10
8.8/10

wypisy

Dzisiaj przedstawiamy Wam polską logiczną strategie, jakich mało już na naszym rynku. Zwycięzcę konkursu The Jam 2014, a do tego inspirowaną na klasyku Electro Body. Zapraszam

Życzymy Miłego Grania!
exerion1

Pobierz ze sklepu Exerion!

O redaktorze

Szymon jest redaktorem naczelnym tego serwisu. Zawodowo zajmuje się marketingiem w mediach społecznościowych, a także produkcją filmów. Prywatnie robi zdjęcia, wspina się i relaksuje łowiąc ryby.

Wszystkie artykuły