timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Produkcje opisujące życie seryjnych morderców zyskują coraz większą popularność. Niezwykle intrygują, pozwalając zajrzeć w głąb umysłu zabójcy. W ostatnim czasie wielki rozgłos zyskał serial przedstawiający postać Jeffreya Dahmera. Przez wiele lat dokonywał on niewyobrażalnie brutalnych zbrodni. Jego przypadek nie jest niestety odosobniony. Jakie więc filmy i seriale podobne do Dahmer- Potwór trzeba zobaczyć?

Podły, okrutny, zły

Jest to film przybliżający historię jednego z najbardziej znanych seryjnych morderców. Mowa oczywiście o Tedzie Bundym. Przez lata dokonywał on krwawych zbrodni na młodych kobietach. Gdy w końcu wpadł w ręce policji, do niczego się nie przyznawał. Mimo niezbitych dowodów na to, co zrobił, nie wszyscy jednak uważali go za złego. Dzięki swojej miłej aparycji oraz umiejętności przemawiania posiadał on nawet swoich fanów. Ted Bundy to niesamowicie ciekawa postać, z którą warto się bliżej zapoznać.

You

,,You” nie jest oparty na rzeczywistej historii, jednak pod wieloma względami jest to serial podobny do Dahmer- Potwór. Jego głównym bohaterem jest Joe, menadżer księgarni. Pewnego dnia na swojej drodze spotyka młodą pisarkę Beck. Staje się ona jego obsesją. Joe zaczyna śledzić każdy jej krok i wnikać głęboko w życie prywatne. Niczego nieświadoma dziewczyna powoli zakochuje się w nim. Nie wie niestety tylko, w jak ogromnym niebezpieczeństwie się znalazła. Serial powoli buduje napięcie. Bardzo trafnie przedstawia mechanizmy towarzyszące morderczej obsesji.

Des

Jest to serial opowiadający prawdziwą historię Dennisa Nilsena. Przez kilka lat, niezauważony przez nikogo, mordował on w swoim mieszkaniu chłopców. Jego działania charakteryzowały się prawdziwym bestialstwem i bezdusznością. Zbrodnie Nilsena zostały odkryte przypadkowo, kiedy służby wyjawiły powód zatkanej kanalizacji nieopodal jego domu. Były nim ludzkie szczątki. Serial opowiedziany jest z perspektywy kilku osób. Dzięki temu możemy poczuć się, jakbyśmy sami brali udział w wyjaśnianiu tej makabrycznej sprawy.

Pachnidło

,,Pachnidło” to kolejny film podobny do Dahmer- Potwór. Jego bohaterem jest człowiek obdarzony niezwykle czułym węchem. Jest to dla niego najważniejszy zmysł, którym opisuje on rzeczywistość. W poszukiwaniu idealnego zapachu łączy on ze sobą przeróżne aromaty. Wszystko zmienia się jednak, gdy po raz pierwszy poznaje on zapach kobiety. Staje się to jego obsesją, a jego dziwne zachowanie odstrasza wszystkie niewiasty. Piękna woń jest dla niego jednak zbyt kusząca. Z tego powodu zaczyna mordować swoje ofiary.