timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Kto powiedział, że wieczór przy grach na PS lub planszówkach to pomysł odpowiedni tylko dla młodzieży i większego grona przyjaciół? Dzięki grom można oderwać się od codziennego stresu i zrelaksować w domowym zaciszu. Sięganie po gry różnego typu to również ciekawy pomysł na spędzenie wieczoru tylko we dwoje. Jakie gry na PS i planszówki warto wybrać do rozgrywki w parach? Oto polecane tytuły.

Gry na PlayStation dla dwojga

Jeśli lubicie grać w gry na PlayStation w pojedynkę, równie dobrze możecie zagrać w nie we dwoje. It Takes Two to wielokrotnie nagradzany tytuł, który opowiada o małżeństwie przemienionym w pacynki. Para szykuje się do rozwodu i ma problemy ze zbudowaniem prawidłowej relacji z dzieckiem. Tematyka świetnie oddaje wiele życiowych prawd. Sama rozgrywka ma z kolei charakter zręcznościówki, w której gracza rozwiązują liczne zagadki i muszą wykazywać się doskonały refleksem.
The Ascent to z kolei gra RPG z obrazem w rzucie izometrycznym, co sprawia, że rozgrywkę prowadzi się przyjemnie nawet na małym monitorze lub telewizorze. Klimat gry przypomina nieco CyberPunk 2077. Świat jest wyjątkowo brudny, bezwzględny i pełen przemocy. Władzę sprawują w nim bezwzględne korporacje, które nie liczą się z nikim i niczym, gdy chcą osiągnąć swój cel. Gracze wcielają się w pracowników-niewolników, których zadaniem jest odzyskanie wolności. Rozgrywka obejmuje wiele strzelania, akcji i pojedynków, okraszonych doskonałą grafiką.
Jeżeli macie ochotę na pojedynek jeden na jeden, postawcie na Mortal Kombat 11 Ultimate. Jest to kolejna odsłona popularnej bijatyki, w której gracz staje naprzeciwko drugiego gracza lub sztucznej inteligencji. Zabawa dostarcza wiele emocji i pozwala pozbyć się stresu nagromadzonego w ciągu dnia. Choć tytuł nie ma w sobie nic romantycznego, to pary świetnie się przy nim bawią przez wiele godzin.

Gry bez prądu, czyli kultowe planszówki

Jeśli szukacie odskoczni do wspólnego oglądania seriali lub grania na konsoli, możecie sięgnąć po planszówki. Na pikantny wieczór możecie wybrać gry erotyczne dla dwojga z http://www.easytoys.pl/, natomiast gdy macie ochotę na dłuższą rozgrywkę, która zaowocuje lepszym poznaniem siebie, wybierzcie Małżeńską Grę. Małżeńska Gra zawiera 160 kart dla kobiet i 160 kart dla mężczyzn, podzielonych na 6 kategorii: pozytywy, seks, relacja, praca, teściowie, dzieci. Dzięki konkretnym pytaniom para może wyjaśnić sobie wiele kwestii, trzymając się tematu i rezygnując z przykrych aluzji. Zabawa pozwala spojrzeć inaczej na związek i znaleźć wyjście z problemów oraz lepiej zrozumieć się nawzajem. Gra powstała pod okiem psychologów i terapeutów, dlatego ma formę sprzyjającą porozumieniu, a nie kłótniom.
Rummikub to kultowa planszówka dla graczy w każdym wieku. Zadaniem gracza jest pozbycie się wszystkich płytek z cyframi poprzez wyłożenie ich na stół w odpowiednim ciągu. Wygrywa osoba, która wyłoży płytki jako pierwsza. Brzmi banalnie? Gra może wydawać się nudna, jednak w rzeczywistości wciąga na długie godziny i dostarcza sporo emocji. Mimo prostych zasad zabawa wymaga sporo myślenia i sprytu, by pokonać przeciwnika.

Udany wieczór przy grach bez wychodzenia z domu

Po gry możecie sięgnąć zawsze, gdy nie macie ochoty na wyjście z domu lub gdy pogoda zniechęca do spacerów. Zabawa przy konsoli lub planszówkach pomoże wam zbudować silniejszą więź i spędzić miło czas w domowym zaciszu. Nie obawiajcie się, że przyzwyczaicie się do nudnego siedzenia na kanapie, gdyż gry dostarczą wam więcej emocji niż oglądanie telewizji.

Artykuł powstał przy współpracy z easytoys.pl

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły