timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Bardzo lubię, kiedy filmowy scenariusz nieco odbiega od przyjętych norm. Kiedy nietypowe postaci, wydarzenia, czy zakończenie, potrafi pozytywnie zaskoczyć widza. Cieszy mnie więc, że coraz więcej produkcji stara się o tego typu niekonwencjonalne rozwiązania. Jest to pewnego rodzaju odskocznia, od tego co zwykle możemy zobaczyć w kinach. Między innymi z tego względu, zaraz po zobaczeniu trailer’u Grzecznych Chłopców, postanowiłem, że tego filmu nie mogę przegapić.

Grzeczni Chłopcy – Śmiechom nie było końca

Szczerze mówiąc, ostatnimi czasy zacząłem nieco odchodzić od komedii. Wciąż potrafię się przy niej dobrze bawić, jednak zrobiłem sobie chwilową przerwę od tego filmowego gatunku.

Jednak to właśnie zwiastun Grzecznych Chłopców sprawił, że postanowiłem znowu obejrzeć coś śmiesznego. Niestety moje przygody z komediami zwykle kończyły się różnie. Czasami było to coś naprawdę godnego polecenia, czasami potworny gniot, z kiepskimi żartami i średnią fabułą.

Jednak Grzeczni Chłopcy nie zawiedli mnie w tej kwestii. Film z początku może wydawać się nieco dziecinny i prosty, ale to jego prostota, połączona z całkowitą nieprzewidywalnością sprawiają, że jest on jednocześnie wciągający oraz śmieszny.

Grzeczni Chłopcy - GameBy.pl

Liczne zwroty akcji sprawiają, że widz nigdy nie może się spodziewać, co wydarzy się za chwilę. Wynika to z tego, że postaci w filmie zostały napisane w niezwykle barwny, szczególny sposób. Każdy z bohaterów wyróżnia się pewnymi cechami, które mogą im pomóc, ale także przeszkodzić w starciu z rzeczywistością. Ale dość już tej analizy. Pogadajmy trochę o fabule.

Dojrzewanie to trudny czas

Już na samym wstępie możemy spotkać się z czymś zaskakującym. Można mieć bowiem wrażenie, że film jak większość produkcji tego typu, będzie przedstawiał problemy dorastania, nastoletniego buntu i tym podobnych. Może jest to po części prawda, ale ku mojemu zaskoczeniu, to nie na tym opiera się film.

Kluczowym jest fakt, że trójka głównych bohaterów – Max, Lucas i Thor, rozpoczynają dopiero 6 klasę. Może rzeczywiście, jest to wiek, w którym poznaje się świat nieco lepiej, ale wciąż nie aspirują oni do borykającej się z problemami młodzieży. Mają oni jednak własne, nie mniej ważne kłopoty, którym dzielnie próbują sprostać.

Grzeczni Chłopcy - GameBy.pl

Max przeżywa swoje pierwsze miłosne przygody, kiedy zaczyna mu się podobać Brixlee, jego koleżanka ze szkoły. Lucas stara się odnaleźć w nowej ,,doroślejszej” rzeczywistości, a Thor zgrywa twardziela, próbując pokazać się innym z jak najlepszej strony. Do tego dochodzą inne problemy, takie jak dostanie się na imprezę, szybkie zdobycie gotówki oraz próby nie latania dronem, którego absolutnie nie można dotknąć.

Grzeczni Chłopcy – Humor ponad wszystko

Grzeczni Chłopcy zaskakują humorem, który jest na całkiem niezłym poziomie. Nie jest on oczywiście nadzwyczaj wykwintny, czy wyrafinowany, ale taki, który spodoba się większości widzów. Najbardziej spodobała mi się kuriozalność filmu, kiedy z ust szóstoklasistów padają wiązanki przekleństw lub odbywa się ich pierwszy kontakt z narkotykami.

Grzeczni Chłopcy - GameBy.pl

Grzeczni Chłopcy są na pewno warci polecenia osobom, które chcą obejrzeć coś ciekawego, a jednocześnie głośno się pośmiać. Humor powinien przypaść do gustu każdemu, a fabuła potrafi wciągnąć niejednego widza. Jest to jedna z bardziej interesujących komedii ostatnich miesięcy.

Nasza Ocena
 • 7/10
  Wykonanie - 7/10
 • 5/10
  Muzyka - 5/10
 • 9/10
  Pomysł - 9/10
 • 8/10
  Obsada - 8/10
7.3/10
O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły