timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Jaka była wasza najtrudniejsza układanka, jaką udało wam się ułożyć? W moim przypadku było to 1000 puzzli, a obrazkiem był kolaż fotografii pokazujących Austrię. Układanie zajęło nam kilka dni, a po całej układance czułem satysfakcję z sukcesywnego ułożenia obrazka i nienawiść do Austrii, że ma tak trudne do ułożenia obiekty turystyczne. Piszę o układankach, ponieważ Fox Games pochwaliło się, że wydało najszybszą układankę na świecie , a że wpadła w moje wilcze szpony, to musiałem ją przetestować. Zapraszam na Hexx!

W pudełeczku

 • 72 heksagonalne, 4-kolowe kafelki
 • 8 znaczników rund
 • Instrukcja

Hexx - GameBy.pl

Szybkie przygotowania, szybka gra

Z 7 losowo wybranych kafelków układamy podstawę naszej układanki, następnie rozdawane jest każdemu z graczy po 15 zakrytych sześciokątów. Po przygotowaniu, ustaleniu ilości rund i rozdaniu kart, rozdający poprzez okrzyk „Start” rozpoczyna zabawę. Cała gra się opiera na zasadzie „Wszyscy razem” a zadaniem uczestników jest poprzez dokładnie kafelków do układanki pozbycie się wszystkich swoich kafelków.

 

Aby pozbyć się kafelka, należy dołożyć go do układanki w taki sposób, by stykała się z co najmniej dwoma płytkami i ścianki stykających się ze sobą heksagonów zgadzały się ze sobą kolorem. Im więcej wspólnego kolorystycznie kafelek ma z sąsiadami, tym więcej korzyści ona daje.

 • 2 wspólne elementy- minimum umożliwiające ułożenie kafelka na polu gry
 • 3 wspólne elementy- sprezentowanie przeciwnikom 2 własnych kafelków
 • 4 wspólne elementy- wręczenie przeciwnikom 4 własnych płytek
 • 5 wspólnych elementów- pozbycie się 6 własnych hexów na niekorzyść przeciwników
 • 6 wspólnych elementów- zwycięstwo.

Rundę wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się swoich płytek. Laureat rundy zdobywa 0 punktów, a pozostali liczą swoje nieułożone kafelki i w więziennym stylu (kreski w grupach po 5) zapisują swoją karną punktacje.

Gra się kończy po ukończeniu ustalonych rund i wygrywa ten, co zebrał najmniej grup punktowych.

Hexx – Ocena

Jeżeli chodzi o wygląd gry, to bardzo mi się on podoba. Niby to pudełko niewielkie, ale zawartość ma soczystą. Wygląd układanki jest oszałamiający. Patrząc na te kolorowe hexxy, które tworzyły coraz to większe dzieło sztuki, zamarzyła mi się taka fototapeta.

Oceniając grę pod względem reguł, to po raz kolejny cieszy mnie to, że gra jest szybka, prosta do wytłumaczenia i prosta do zagrania, czyli to, co kocham. Jeżeli jesteście spostrzegawczy, a refleks jest waszą dobrą stroną to macie duże szanse na sukces w tej grze.

To, co mi nie pasi w tej grze to jej rozłożystość. Ta gra jest mało kompatybilna ze stołem. Czasami rozrastająca się układanka nie mieści się na stole, więc bardziej preferowanym miejscem do gry w hexx jest podłoga.

Ja tej kreskowanej punktacji nie stosuję, ponieważ jest ona mało skuteczna i nieco pracochłonna. Szybszą metodą punktacji jest wypisywanie punktów karnych liczbą lub moje ulubione „Kto wygrał rundę- wygrywa znacznik” i kto zbierze więcej znaczników, wygrywa całość.

Na koniec

Hexx to gra szybka, prosta i przyjemna. Jeżeli poszukujecie czegoś, co pozwoli obudzić nieco wasz mózg i oczy, to szczerze Polecam wam Hexx. Jeszcze nie umiem w to wygrywać, ale bawię się świetnie z tą kolorową układanką. Brawo Fox Games za świetną gre.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza ocena
 • 8/10
  Grafika - 8/10
 • 7/10
  Pomysł - 7/10
 • 7/10
  Grywalność - 7/10
7.3/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły