timer
Przewidywany czas czytania to 4 minuty.

Przyznam, że miałem inny pomysł na tą recenzję. Chciałem najpierw zrecenzować genialny pomysł TVP, czyli Wielki Test Wiedzy o…, który na początku był okazjonalnym eventem, gdzie gwiazdy walczyły o charytatywne 30.000zł. Niedawno ekipa TVP pomyślało, by zrobić z tego cykliczny quiz, gdzie co tydzień gwiazdy z widzami rozwiązywali testy o Jasnej górze, quiz o niepodległości, czy też o Wielkich Polakach, gdzie 30 par odpowiadało na zamknięte pytania i walczyło o swoje 30.000zł. Bardzo lubię ten format i ciesze się, że pomimo poziomu, czy prowadzących możemy się kształcić w tych testach. Dziś przedstawię wam kolejna część gry iKnow. Czas Zagrać w Iknow: Wielki Test Wiedzy wydawnictwa TacTic.

IKnow

Skrót zasad iKnow: Wielki Test Wiedzy

Kto zna iKnow, ten może ten punkt pominąć, bo tu nic się nie zmienia. Każdy z graczy otrzymuje pionki iKNOW i iBET. Cała gra to quiz, w którym celem jest zdobycie 20 punktów. Lektor wybiera kategorię, pytanie i czyta jego wstęp. W tym momencie uczestnicy podejmują się podwójnego zakładu. Pierwszy zakład dotyczy własnej osoby. Gracz wybiera ilość punktów, o którą może zagrać. Jeżeli czuje się mistrzem, niech zagra o 3 punkty, lecz usłyszy tylko jedna podpowiedź. Brak pewności można ogłosić grą o 2 żetony i zagadka złożona z 2 podpowiedzi bądź tchórzostwo, czyli gra o 1 punkt, ale dowie się wszystkiego, co zagadka oferuje. Poprawna odpowiedź oznacza punkty, błędna punktów nie daje ani nie zabiera. Drugi zakład dotyczy wiedzy jednego z twoich rywali. Można na nim zarobić bądź stracić 2 punkty. Trzeba tylko obstawić, czy twój kolega zna poprawną odpowiedź. Po każdej z rund lektor przyznaje sobie z automatu 2 punkty i przekazuje pałeczkę kolejnemu z graczy. Kto pierwszy uzyska ponad 20 punktów, wygrywa.

IKnow

Ocena

Szczerze wam powiem, że ta recenzja nie będzie się różnić od recenzji iKnow, jaka tu dla was wysmarowałem. Znowu mamy bardzo ładnie wyglądającą grę, która elegancko się prezentuje i jest pełna szpitalnej bieli. Nic się nie zmieniło… przepraszam, szata graficzna pudełka jest piękniejsza.

Wrażenia z zabawy też są na takim samym poziomie, bo zagrałem w to samo, lecz z innymi pytaniami. Nadal to jest bardzo prosta gra, z emocjonującymi zasadami, pełne pomyślunku, strategii i czasami złośliwości z bardzo trudnymi pytaniami. W tej wersji mam taką obserwację, że poeci od pytań się solidnie przygotowali, by najprostsze hasła, tak profesorsko opisać, że po tym, jak się dowiemy, co to było za rozwiązanie, pukamy się w głowę i plujemy sobie w brodę, że takiego prostego nie odgadliśmy. Po raz kolejny mi pokazano, że twórcy iKnow nie lubią łatwych pytań. To jest i dobre, bo gramy w naprawdę ambitny Quiz, ale też i złe, bo na takie geniuszowanie wiedzą, mało kogo wyrwiesz.

Iknow

Na koniec

iKnow: wielki test wiedzy, to kolejna część wielkiego quizu, który podbił światowe półki i cieszy się pochlebnymi opiniami i wielką popularnością. Czeka tu na was kolejne sporo pytań, jeszcze więcej podpowiedzi i gra na wiedzę, strategię i szczęście w tym dość Ambitnym quizie. Kocham Quizy i iKnow jest bodajże jednym z najlepszych. Na pewno jest to gra godna polecenia.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
  • 7/10
    Grafika - 7/10
  • 7/10
    Pomysł - 7/10
  • 4/10
    Grywalność - 4/10
6/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły