timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Jak okraść bank to nowy film typu true-crime, który jest dostępny od 5 czerwca na platformie streamingowej Netflix. Czy w tym filmie znajdziemy przepis na idealny rabunek? Być może. Czy dokument przedstawi swoim widzom krok po kroku, jak dokonać tak spektakularnych i udanych kradzieży? A może wręcz przeciwnie – pokaże, jakich błędów unikać, aby nie ponieść porażki? Twórcy starannie zrekonstruowali zarówno sukcesy, jak i porażki osób, które podjęły się ryzykownych prób okradania banków. Wszystkiego dowiecie się, oglądając najnowszy dokument Netfliksa!

Jak okraść bank – czy istnieje na to przepis?

Scott Scurlock to mężczyzna, który w latach 90. dokonał najbardziej spektakularnych napadów na banki. Obrabował ponad 19 placówek, dzięki czemu wzbogacił się na tyle, by móc skutecznie się ukrywać. Jego historia jest niezwykle zaskakująca, ponieważ przez długi czas policja nie mogła go namierzyć. Wszelkie zabezpieczenia banków nie robiły na Scurlocku żadnego wrażenia, ponieważ bardzo starannie je omijał, przy tym zbijając fortunę. Seattle nie mogło czuć się bezpiecznie, gdy po ulicach miasta grasował jeden z najsprytniejszych rabusiów!

Scott Scurlock, czyli inteligencja i spryt!

Jak okraść bank - GameBy.pl

Cały dokument skupia się przede wszystkim na postaci Scotta Scurlocka. FBI długo badało sprawę jego licznych napadów na banki, próbując rozwikłać tajemnicę jego sukcesu. Scurlock, aby uniknąć schwytania przez śledczych, posługiwał się makijażem scenicznym, który w tamtych latach był bardzo popularny w Hollywood. To jednak nie było jego jedyne zabezpieczenie. Ukrywał się również w domku na drzewie, znajdującym się niedaleko jego domu, co pozwalało mu pozostać niezauważonym przez długi czas. Dodatkowo, nie wahał się wykorzystywać swojego uroku osobistego podczas licznych interakcji, co często pomagało mu zmylić ludzi i unikać podejrzeń. Wszystkie te elementy składały się na obraz perfekcyjnego złodzieja, którego historia wciąga i fascynuje widzów. Dokument szczegółowo przedstawia jego metody, analizuje jego ruchy i pokazuje, jak doskonały był w sztuce zmylenia zarówno banków, jak i organów ścigania.

Czy warto obejrzeć film Jak okraść bank?

Jak okraść bank - GameBy.pl

Jak okraść bank to film dokumentalny prezentujący sylwetkę Scotta Scurlocka. W dokumencie przedstawiono wypowiedzi śledczych, którzy aktywnie uczestniczyli w całej sprawie. Nie zabraknie również nieznanych dotąd szczegółów, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego. Wszyscy fani dokumentów oraz zagadek kryminalnych powinni być zadowoleni. Film pt. Jak okraść bank już dostępny do oglądania na Netfliksie!

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły