timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Dziś kolejna i oby nie ostatnia multirecenzja gier z serii Shuffle, czyli ciekawych pomysłów na karcianki. W poprzednim artykule przedstawiłem wam Monopoly bez planszy, które okazało się pozytywnym zaskoczeniem i moją ulubioną grą. Karciane Zgadnij Kto To? oraz wygodniejszą i ciekawszą wersję Cluedo. Tym razem na stół wyłożyłem 2 gry o tematyce bajkowej i 2 gry o tematyce motoryzacyjnej, czyli łącznie 3 karcianki.

Do recenzji poszczególnych gier możecie przejść klikając w nagłówek lub zdjęcie.

Top Trumps: Motocykle vs samochody

W tej grze wygrywają najszybsi, najbardziej pojemni, najnowsi, najmocniejsi czy najbardziej zakręceni w obrotach. To nie jest żadna gra quizowa, lecz popularna, z klasycznych kart, gra w wojnę. Spójrz na kartę, wybierz kategorię i wygraj. Od teraz kolekcjonuje karty tego typu. Nudzi was Top Trumps — zagrajcie w kwartety.

top_trumps

Auta

Niby wielkim fanem motoryzacji nie jestem, ale bajkę Auta uwielbiam. Disneyowi udało się ożywić i uczłowieczyć pojazdy, robiąc to w zabawny sposób. Ta karcianka, jest natomiast wyścigiem. Czyli najważniejszy motyw filmu jest najważniejszym motywem gry. Tu mamy za zadanie doprowadzić naszą drużynę do mety poprzez karty ruchu, wyprzedzania lub niezbyt legalnym, ale możliwym w tej grze zepsuciem samochodu przeciwnika. Dzieciakom się z pewnością spodoba.

cars

Kraina Lodu

Kraina Lodu to bodajże jedna z najpiękniejszych baśni wytwórni Disneya. Opowiada ona historię Elsy, umiejącej panować nad śniegiem i lodem. Fabuła ta jest wzruszająca, lecz miejscami to tylko zabawna bajeczka z hitową piosenką Mam Tę Moc. Sama gra karciana filmowej fabuły nie oddaje, ponieważ jest to prosta układanka na punkty. Ale za to zabawę dzieciaki mają murowaną. Dla mnie to jest jedynie przyjemna układanka. Zbyt szybko się starzeję, jak na planszówkowicza.

kraina_lodu

Kończąc

Gry z serii Shuffle, to ciekawe, czasami nietypowe pomysły na gry karciane. Są one bardzo dobrze przygotowane, świetnie wytłumaczone, a ich przechowywanie w plastikowych mini walizeczkach jest wygodne i długotrwałe. Darmowe aplikacje mobilne to coś świetnego. W niektórych z nich popracowałbym nad polskim lektorem wideo instrukcji, ale dodatki w postaci gadżetów, czy całkowicie innej gry są bardzo ciekawe. Moją ulubioną aplikacją jest inna wersja gry w Cluedo.

Chciałbym, by ta seria była kontynuowana przez Cartamundi. Wiem, że są inne gry przerobione na karciane (Boggle, Trivial Pursuit, Nerf, Battleship, Pictureka), ale niestety tylko po angielsku. Same gry są warte swojej ceny, ponieważ są tanie. Lecz moim skromnym zdaniem — taniochami nie są.

Życzymy Miłego Grania!
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły