timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

“Kosmiczny Mecz” to film na którym wychowało się wiele pokoleń. Choć sam film w swoich założeniach łączył prostą fabułę, aktorów ludzkich u boku których widać było postacie ze “Zwariowanych Melodii” i komediowy charakter, tak wokół kontynuacji klasycznego hitu Internet zawrzał. “Kosmiczny Mecz 2″ten ma mieć premierę w tym roku i im bliżej niej tak coraz bardziej widać pewne wpływy dzisiejszych czasów, ale o tym na końcu. 

Kosmiczny Mecz 2 – Kolejny hit?

“Kosmiczny Mecz” to film z 1996 roku, który na tamten czas stał się wielkim hitem. I tak na dobrą sprawę nikt nie spodziewał się kontynuacji. Jednak nastał moment kiedy została ogłoszona kontynuacja. Dla wielu była to wielka nowina, bo w końcu ulubiony film dostaje niespodziewaną drugą część. Tak też jak wiadomo im bliżej premiery tym promocja filmu posuwa się cały czas do przodu. Wraz z nią, wybuchła dyskusja odnośnie dwóch następujących po sobie rzeczy. Pierwszą z nich jest zmiana wyglądu jednej z bohaterek filmu – króliczki Loli. Jej nowy design znacząco odbiega od pierwowzoru z lat 90. Bohaterka “dostała” nowe bardziej neutralne ciało, bez zaznaczonych krągłości. Bohaterka nie będzie już emanować seksualnością i lekkim erotyzmem.

Taka kolej rzeczy zdenerwowała internautów, którzy zarzucają reżyserowi poprawność polityczną, która negatywnie odbije się na całej produkcji. Sam reżyser przyznał, że nowy design jest spowodowany pokazaniem tej postaci od zupełnie innej strony. Widz ma widzieć w tej postaci nie obiekt mający ładnie wyglądać, a mający siłę, dobre umiejętności gry itp. “Nowa” Lola ma pokazać siłę kobiecej postaci, będąc przy tym bardzo autentyczną. 

Kosmiczny Mecz 2 – Czy  Uda się powtórzyć sukces?

Jeden pożar się pojawił a rozpoczyna się kolejny. Tym razem dotyczy on skunksa Pepe Le Swąd, który również był bohaterem pierwszej części. Na temat postaci wypowiedział się jeden z dziennikarzy New York Times, Charles Blow. Nie szczędził on negatywnych słów względem animowanego skunksa. Według niego postać skunksa amanta jest postacią szkodliwą.

Powodem tego jest emanowanie toksycznością, która objawia się u Pepe obmacywaniem, całowaniem kobiet bez ich zgody. Dla dziennikarza jest to promowanie kultury gwałtu. Trzeba zaznaczyć, że sprawa obiegła internet tylko dzięki fanom, którzy po raz kolejny dostali liścia od twórców filmu. Sama postać skunksa została usunięta z filmu w 2019 roku. Powód usunięcia jest nieznany. 

Kosmiczny Mecz 2 GameBy

Jak dla mnie tego typu działania nie są niczym dobrym. Filmy coraz bardziej są pożerane przez poprawność polityczną, która tylko w założeniu jest czymś pozytywnym. Wiele rzeczy, które swego czasu był niczym złym, tak teraz stają się głównym złem. Jeśli chodzi o kontynuację Kosmicznego meczu to tak, uważam iż reżyser chce dopasować się do grupy poprawnie politycznych ludzi dla, których większość normalnych rzeczy powinno być uznane za tabu.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły