timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Pewnie niektórzy z was zwrócą uwagę „Ale jak to przecież LIMBO to gra na komputer” i tak też jest, ale wydawcy zdecydowali się również przenieść tę produkcję na urządzenia mobilne, niestety użytkownicy androida musieli poczekać chwilę dłużej na swoją wersję niż iOS, ale na szczęście ją otrzymali i jest bardzo solidnie wykonana.

Screenshot_2016-11-19-23-18-58

LIMBO jest grą platformowo-zręcznościową z bardzo ciężkim klimatem, oraz na początku nie zrozumiałą dla gracza fabułą, którą jesteśmy w stanie zrozumieć dopiero na końcu.

Jako chłopiec budzimy się sami w mrocznym lesie, co w tym przypadku nie jest tylko przenośnią, ale do tego jeszcze wrócę, i idziemy przed siebie. Dlaczego, po co? Na te pytania odpowiedzi uzyskamy później dowiadując się, że wyruszyliśmy w podróż odnaleźć i uratować naszą siostrę, jednak droga nie jest ani łatwa, ani prosta, ponieważ czeka nas cała masa przeszkód oraz wielki pająk, który stara się nas dopaść. Na szczęście lub dla niektórych na nie szczęście w zależności od podejścia gra nie prowadzi nas za rączkę a wraz z postępem staje się coraz trudniejsza więc nie raz umrzemy i będziemy zmuszeni powtarzać jedną sekwencje nawet kilka razy.

Screenshot_2016-11-19-22-58-06

Cały klimat jest dość przytłaczający w wręcz depresyjny, cała paleta barw w produkcji do głównie czarny, biały i odcienie szarego. Muzyka również wzmaga ten klimat, ponieważ przez większość czasu słyszmy szelest, który nie raz pewnie zdarzyło wam się słyszeć w radiu oraz okazjonalne dźwięki wydawane przez otoczenie lub napotkane po drodze stworzenia.

W wersji mobilnej gra ma bardzo przyjemne i nieskomplikowane sterowanie które nie powinno sprawiać problemu nawet mniej wprawionym graczom, a gra przez budowę nie wymaga od nas niesamowicie wydajnych urządzeń co sprawia, że gra jest przystępna i dostępna dla każdego. Oraz co bardzo ważne gra ma nieduże straty w wersji znanej z komputerów i są to minimalne różnice graficzne które trudno zauważyć.

Screenshot_2016-11-19-22-58-22

To z perspektywy bardziej fabularno-technicznej a teraz z bardziej prywatnej strony. Uważam, że gra jest warta uwagi nawet jeśli nie ma się jej ochoty przejść całej, można ściągnąć wersje demo, aby poznać tę grę nie tylko jako chwila odmóżdżenia, bo tym na pewno nie jest, ale jako artystyczne przedstawienie śmierci lub też depresji, ponieważ tytuł limbo możemy przetłumaczyć ze starołacińskiego jako miejsce, gdzie odchodzą według kościoła osoby nie ochrzczone a przystawiając to do celu małego chłopca daje do myślenia, czemu on się tam znajduje? Czemu jest tam jego siostra? Czym są te wszystkie stworzenia? Oraz wiele innych pytań, na które możliwe, że nigdy nie uzyskamy odpowiedzi, ale które warto sobie zadać.

Tak więc szczerze polecam i zachęcam was do zagrania.

Życzymy Miłego Grania!
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

 

 • 8/10
  Grafika - 8/10
 • 7/10
  Muzyka - 7/10
 • 10/10
  Pomysł - 10/10
 • 10/10
  Grywalność - 10/10
8.8/10
O redaktorze

Na co dzień uczeń jednak w wolnej chwili gracz oraz tancerz. Ulubiona gra oczywiście Wiedźmin 3 jednak ulubiona seria gier to Assassin's Creed. Wielki fan wszystkiego co podchodzi pod dark fantasy.

Wszystkie artykuły