timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Mark Zuckerberg od początku istnienia Facebooka zaskakuje innowacyjnością i świeżością swoich pomysłów. Tym razem postanowił wprowadzić nie małą gratkę dla wielbicieli tytułów, takich jak Pac Man, czy Galaga- proste gry, które będzie można uruchomić bezpośrednio w aplikacjach Facebooka i Messeangera, zarówno na iOS, jak i na Androidzie.

img_1784.jpg
Inicjatywa nosi nazwę Instant Games i obecnie jest wcielana w życie w trzydziestu państwach. Wprowadzone gry to prawdziwe cross platformówki, w które będzie można zagrać zarówno w aplikacji Messeanger, jak i w Facebook’owym News Feedzie. Aby uzyskać dostęp do gier w Messeange’rze, w oknie konwersacji należ kliknąć na ikonę pada, która przeniesie nas do modułu z dostępnymi grami, natomiast z News Feeda do gier przeniesiemy się za pomocą menu hamburger.

img_1783.jpg

Obecnie mamy możliwość zagrać w siedemnaście gier, ale w przyszłości planowane jest dodanie kolejnych tytułów. Są to:

– PAC-MAN (BANDAI NAMCO Entertaitment Inc.)

– Galaga (BANDAI NAMCO Entertaitment Inc.)

– ARKANOID (TAITO CORPORATION)

– SPACE INVADERS (TAITO CORPORATION)

– TRACK & FIELD 100M (Konami Digital Entertaitment Co., Ltd.)

– Words with Friends: Frenzy (Zynga)

– Shuffle Cats Mini (King)

– EverWing (Blackstorm)

– Hex (FRVR)

– Endless Lake (Spilgames)

– Templar 2048 (Vonvon)

– The Triber: Puzzle Rush (Game Insight)

– 2020 Connect (Softgames)

– Puzzle Bobble (TAITO CORPORATION/ Blackstorm)

– Zookeeper (Kiteretsu)

– Brockpoop (Gamee)

Dodatkowo Mark Zuckerberg uruchomił specjalne centrum dla deweloperów aplikacji, którzy mogą dowiedzieć się w jaki sposób dodać własne tytuły do Instant Games.

O redaktorze

Młoda, aspirująca redaktorka, blogerka i miłośniczka szeroko pojętego samorozwoju. Wolny czas poświęca na tworzenie muzyki i czytanie literatury psychologicznej. Interesuje się webdesignerstwem, nowinkami technologicznymi i fantastyką. Zakochana w grach RPG oraz Indie.

Wszystkie artykuły