timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Chińska Liga League of Legends, znana również jako LPL, to jedna z najważniejszych lig e-sportowych na świecie. W 2023 roku LPL kontynuuje swoją działalność, organizując swoje wiosenne rozgrywki. Zakłady na ten turniej można typować na stronie bukmachera gg.bet, który oferuje miłośnikom LoL wysokie kursy i wiele rynków zdarzeń. Najważniejsze informacje o turnieju LPL 2023 Spring wyjaśnimy poniżej.

Data i miejsce rozgrywek

Turniej LPL 2023 Spring odbywa się w Chinach w dniach od 14 stycznia 2023 roku do 26 marca 2023 roku. Miejsce rozgrywek to hala Widowiskowo-Sportowa w Szanghaju (THE HUB Performance Center), która może pomieścić ponad 18 000 widzów. Fundusz nagród wynosi 620 000 USD.

LPL 2023 Spring – Format turnieju

W tym sezonie LPL 2023 Spring składa się z dwóch etapów: fazy grupowej oraz fazy pucharowej. W fazie grupowej szesnaście drużyn zostało podzielonych na dwie grupy po osiem zespołów. W każdej z grup drużyny grały systemem „każdy z każdym” w trzech rundach. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy pucharowej. Faza pucharowa składała się z ćwierćfinałów, półfinałów i finałów. Wszystkie mecze rozgrywane są w formacie „Best of 5” (najlepszy z pięciu).

LPL to liga, w której grają nie tylko chińskie drużyny, ale także drużyny zagraniczne. W sezonie 2023 w turnieju LPL wzięły udział takie ekipy jak Invictus Gaming, Ultra Prime, Top Esports, Bilibili Gaming, FunPlus Phoenix, EDward Gaming, JD Gaming, LNG Esports, Oh My God, Anyone’s Legend. Drużyny, które rywalizują, zaprezentują wysoki poziom gry, a pojedynki są emocjonujące i warte oglądania.
Statystyki widzów LPL Spring 2023

LPL jest znana nie tylko ze względu na swoją wysoką jakość gry, ale także na to, że przyciąga ona wielu widzów na całym świecie. LPL Spring 2023 jest transmitowany na: Twitch, Facebook, YouTube, Afreeca TV. Oto statystyki widzów LPL Spring 2023:

  • • 88 521 widzów w szczycie
  •  4 886 199 godzin oglądania
  • 25 252 średnia liczba widzów
  • 194 godziny na antenie

Turniej LPL 2023 Spring jest transmitowany w wielu krajach, a e-sport w ogóle zyskuje coraz większą popularność i zainteresowanie wśród kibiców. Co więcej, e-sport to nie tylko rywalizacja drużyn, ale także wiele innych aspektów, takich jak strategia, taktyka, praca zespołowa czy umiejętności indywidualne. To sprawia, że cybersport przyciąga szerokie grono fanów, którzy mogą cieszyć się nie tylko samą grą, ale także obserwować emocjonujące rozgrywki i rywalizację na najwyższym poziomie.

Zakłady bukmacherskie na esport - GameBy.pl

Kto jest faworytem turnieju

Nie można obecnie jednoznacznie wskazać faworytów turnieju LPL 2023 Spring. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na drużyny, które w ostatnim czasie odnosiły duże sukcesy i mają dużą szansę na zwycięstwo. Do takich drużyn zaliczyć można Top Esports, która w sezonie LPL 2022 Summer zajęło drugie miejsce.

Kolejną drużyną, która zawsze należy do czołówki, jest JD Gaming, aktualny mistrz LPL z sezonu LPL 2022 Summer. Innymi drużynami wartymi uwagi są Invictus Gaming, która również osiągnęła duże sukcesy w przeszłości, oraz ekipę Royal Never Give Up, która została zwycięzcą sezonu LPL 2022 Spring.

 

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły