timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Temat gamingu na urządzeniach mobilnych bywa dosyć drażliwy. Wiele osób uznaje w tej kwestii definitywną dominację komputerów oraz konsol. Nie chcą oni nawet słyszeć o tym, że ktoś może rozkoszować się swoim ulubionym tytułem na ekranie telefonu. Branża jednak rozwija się z roku na rok. Doskonałym tego przykładem jest zaprezentowany niedawno OnePlus 11 Concept. Smartfon wprowadza coś, czego w świecie mobilnego grania jeszcze nie widzieliśmy.

OnePlus 11 Concept – Smartfon chłodzony cieczą

Tym, co najbardziej zaskakuje w nowym OnePlusie jest właśnie chłodzenie. Zrezygnowano w nim z klasycznych rozwiązań. Zamiast tego producent postawił na patent doskonale znany posiadaczom gamingowych komputerów – chłodzenie wodne.

Jak to w zasadzie właściwie działa? Wszystko jest niezmiernie proste. Smartfon został zaprojektowany w taki sposób, wzdłuż jego obudowy można było poprowadzić rurki z chłodzącą cieczą. Trzeba przyznać, że wyglądają one zjawiskowo. Chłodzenie nazwane zostało Active CryoFlux. Nadaje ono smartfonowi kolorytu i oryginalności. OnePlus 11 Concept - Gameby.pl

Jak chłodzenie cieczą wpływa na osiągi sprzętu? Smartfon jest w stanie mniej się przegrzewać, a co za tym idzie generować o kilka klatek na sekundę więcej, niż gdyby nowego modułu nie było. Mówi się również o skróceniu czasu ładowania urządzania. Jest to czas krótszy o około 30 sekund. Biorąc pod uwagę fakt, że telefon ładuje się około pół godziny, nie robi to znaczącej różnicy.

OnePlus 11 Concept – Niestety na nim nie pogramy

OnePlus 11 Concept niestety nie trafi do oficjalnej sprzedaży. Przedstawienie sprzętu to jedynie pokaz umiejętności firmy, która może w przyszłości zdecyduje się na wprowadzenie podobnego rozwiązania do swoich rynkowych smartfonów. OnePlus 11 Concept - Gameby.pl

Czy jest to technologiczna rewolucja? Trzeba przyznać, że patent firmy zaskakuje. Patrząc jednak na chłodno, można zdać sobie sprawę, że nowe chłodzenie nie poprawia wydajności w widocznie znaczący sposób. Jednocześnie warto zadać sobie pytanie: Do kogo skierowany jest taki smartfon? Do większości gier mobilnych nie potrzeba nie wiadomo jak wymagającego sprzętu. Dodatkowo, fani bardziej zaawansowanych produkcji wolą zwykle grać w nie na konsoli lub pececie.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły