timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Dziennikarstwo śledcze, od zawsze uznawane za kluczową siłę wpływu na społeczeństwo, wykazało wielokrotnie, że ma zdolność zmieniać bieg historii oraz kształtować opinię publiczną. W najnowszym filmie dostępnym na platformie Netflix pt. Mocny temat, pierwsze skrzypce grają właśnie dziennikarki telewizyjne. Film koncentruje się na jednej z najbardziej popularnych i kontrowersyjnych spraw w Wielkiej Brytanii. Jak sobie poradzą w obliczu potężnych sił, które starają się ukryć prawdę? Jakie konsekwencje poniosą za swoje działania, a co ważniejsze, jakie będą skutki dla społeczeństwa? Czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Nowy film na platformie Netflix – Mocny temat

Główny motywem w filmie okazuje się być sprawa Jeffreya Epsteina, a także księcia Andrzeja (w jego rolę wciela się Rufus Sewell). Okazuje się, że rodzina królewska ma wiele za uszami, co nie podoba się społeczeństwu. Księciu pomaga w wielu sprawach jego asystentka Amanda (Keeley Hawes). To ona oferuje mu wywiad w BBC, który ma przywrócić mu dobre imię. Jednak czy to wystarczy, aby zdjąć z niego wszelkie doniesienia? Czy jego dobre imię powróci?

Pałac Buckingham musi być czujny!

Mocny temat - GameBy.pl

Billie Piper w roli Sam McAllister to niezłomna producentka telewizyjna, która oddaje się swojej pracy z ogromną pasją i zaangażowaniem. Niezwykle zdeterminowana, zawsze dąży do perfekcji w każdym detalu. Jej wiara w misję zawodu skłania ją do nieustannego dążenia do ukazywania prawdy swoim widzom. Gdy los rzuca jej wyzwanie w postaci sprawy księcia Andrzeja, Sam nie waha się ani chwili. Postanawia kolejny raz wykonać wszystko bardzo profesjonalnie, dlatego zbiera wszystkie materiały paparazzi, a także samodzielnie próbuje rozwiązać zagadkę. Pomimo że Sam zwykle kieruje się zasadami dziennikarstwa, to w tej sytuacji odnajduje się doskonale w roli śledczej!

Czy warto obejrzeć film Mocny temat?

Mocny temat - GameBy.pl

Pałac Buckingham i jego mieszkańcy niejednokrotnie ukazują, że mają wiele nierozwiązanych problemów, którymi zdecydowanie nie chcą dzielić się ze światem zewnętrznym. Jednak czy można trzymać w tajemniczy tak ogromne sekrety? Zamieszanie w aferę seksualną nie jest niczym dobrym i poprawnym, dlatego dziennikarki śledcze pragną ukazać światu prawdę za wszelką cenę. Pragniecie obserwować tę sprawę? A może poznać więcej szczegółów z życia rodziny królewskiej? Serdecznie polecamy, ponieważ film pt. Mocny temat idealnie prezentuje cały ten proces.

Życzymy miłego seansu!

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły