timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Kiedy mówimy o faunie naszych ogrodów, na myśl nasuwają nam się bezkręgowe kreatury, na których widok mężczyźni stają się bohaterami w swoim domu, ratując nieszczęsne, krzyczące kobiety przed potocznie zwanym robactwem. A gdyby tak nieco ocieplić wizerunek wyżej przedstawionych insektów? Nie, no błagam, przecież już nic nie da się z tym fantem zrobić. Czy aby na pewno? Uważam, że ekipie Micro Macro Games udało się to zrobić bezbłędnie, wydając na rynek Morphopolis.

Morphopolis - GameBy.pl

Morphopolis

Morphopolis to piękna, kolorowa gra przygodowa typu hidden objects (ukryte przedmioty) stworzona przez dwuosobowy zespół Micro Macro Games, inspirowana produkcjami, takimi jak Machinarium, Botanicula czy The Tiny Bang Story.

W grze mamy szansę przenieść się do kolorowego świata owadów i jako niewielka mszyca ruszyć na pomoc swojej towarzyszce, rozwiązując po drodze wiele zagadek logicznych. Poszukując ukrytych, interaktywnych przedmiotów i klikając na porozrzucane jajka, kwiaty czy odcieleśnione odnóża konika polnego, przedzieramy się przez historię gry, przedstawioną w 5 rozdziałach wzbogaconych o 15 oryginalnych scenek. Sami twórcy – Ceri Williams i Dan Walters podkreślają, że przygodówka opowiada o przemianie, interakcji ze światem przyrody i współistnieniu wszelakich, mniejszych i większych stworzeń.

Produkcja niezależnego studia Micro Macro Games jest fantastyczną wizją świata owadów. Zachwyca kolorystyką nadającą grze surrealistycznej jakości, a nasiona czy latające ważki zdają się wręcz „uciekać” z ekranu monitora. W pierwszych poziomach dominuje spokój i harmonia, by w późniejszych poprowadzić nas za pomocą ksylofonu i niespokojnego dźwięku bębnów. Całość okraszona jest wspaniałą ścieżką dźwiękową. Potwierdzeniem tych słów jest wyróżnienie Association of Illustrators Awards roku za nieprzeciętny, ręcznie tworzony design.

Morphopolis - GameBy.pl

Morphopolis zachwyca na niemal każdym szczeblu. Piękna sceneria, ciekawy pomysł i fantastyczna muzyka tylko umilają godziny spędzone na rozwiązywaniu, nie zawsze łatwych, zagadek logicznych. Mimo, że rozgrywka nie posiada nagłych zwrotów akcji, szaleńczych gonitw i strzelanin potrafi niemalże wciągnąć gracza. Rozwija naszą zdolność do logicznego myślenia i przede wszystkim daje ogromną satysfakcję z przechodzenia kolejnych poziomów i stawania się coraz silniejszym. Z czystym sumieniem mogę ją polecić nie tylko miłośnikom gier logicznych, ale także przygodowych, czy nawet gier indie.

Życzymy Miłego Grania!

Nasza Ocena
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 9/10
  Muzyka - 9/10
 • 8/10
  Pomysł - 8/10
 • 8/10
  Grywalność - 8/10
8.5/10

Pobierz ze sklepu Steam!

O redaktorze

Młoda, aspirująca redaktorka, blogerka i miłośniczka szeroko pojętego samorozwoju. Wolny czas poświęca na tworzenie muzyki i czytanie literatury psychologicznej. Interesuje się webdesignerstwem, nowinkami technologicznymi i fantastyką. Zakochana w grach RPG oraz Indie.

Wszystkie artykuły