timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Fani gier wideo mogą zacierać ręce. Netflix coraz chętniej bierze się za adaptowanie tytułów, w które zagrywaliśmy się na komputerach i konsolach. Jak widać, jest wielu oglądających, którym to się podoba. Podobnie jest z książkami. Tym razem serwis VOD postawił na kultową serię BioSchock. Czy uda się uniknąć kontrowersji związanych z dostosowywaniem gry do filmowych kryteriów?

Film BioSchock – Co wiemy do tej pory?

Netflix niestety nie jest zbyt wylewny jeśli chodzi o ten temat. Od serwisu nie dowiadujemy się o filmie praktycznie niczego, oprócz oczywiście tego, że kiedyś będzie nam dane ujrzeć go na platformie.

Nie wiemy więc jak będą miały się sprawy fabularne. Data premiery również pozostaje nieznana. Tak samo jak sztab ludzi pracujących na produkcją. Netflix nie podzielił się nawet informacją, czy w filmie zobaczymy aktorów, czy może całość przyjmie formę animacji. Możemy jedynie spekulować. Oby nadchodzące miesiące przyniosły zmianę w kwestii informowania fanów.BioShock - Gameby.pl

Jedyną pewną rzeczą jest to, że produkcja będzie powstawać wraz z 2K i Take-Two Interactive, czyli twórcami oryginalnej serii gier. Fani mogą więc odetchnąć z ulgą, o ile firmy nie dopuszczą, by historia gier została pogwałcona.

Film BioShock – Kultowe zaplecze

Seria BioShock miała swój początek w 2007 roku, kiedy to ukazała się pierwsza gra – ,,BioShock”. Uniwersum gry osadzone jest w podwodnym mieście – Rapture. Główny bohater musi mierzyć się ze zmutowanymi potworami. Rozgrywka ma w sobie elementy horroru, także miejscami tętno może przyspieszyć. Gracze pokochali grę właśnie za jej klimat, ale również fabułę i gameplay.BioShock - Gameby.pl

Cała seria składa się z trzech części BioShock, BioShock 2 orazBioShock Infinite. Gry spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem przez graczy oraz krytyków. Można stwierdzić to nie tylko po komentarzach i ocenach, ale również po tym, że wciąż tworzone są remastery starszych części. Twórcy podobno wciąż pracują nad kolejną odsłoną, nie ma jednak żadnych informacji na temat tego, kiedy ewentualnie miałaby się pojawić.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły