timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Technologia VR to temat, który nadal się rozwija. I choć na rynku sa dostępne różne urządzenia umożliwiające przeniesienie się do wirtualnego świata, tak Apple postanowiło również wgryźć się w VR. Jednak na pierwszy sprzęt z jabłuszkiem będziemy musieli jeszcze poczekać.

Czym jest Apple VR?

Apple VR, zgodnie ze słowami twórców, maja stać się czymś przełomowym, czymś co wywróci świat do góry nogami. Oczywiście użyta przeze mnie nazwa jest robocza, ponieważ powstający sprzęt takowej nie posiada. Jednak założenie jest dość proste. Sprzęt ma zapewnić nam przenoszenie do świata wirtualnego, ale również ma on zniwelować konieczność sięgania po smartfon. Można powiedzieć, że Apple chce mieć swoje metaversum. I choć taka wizja, jak najbardziej pasuje Applowi, tak na sprzęt tego kalibru będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

 

Dlaczego musimy czekać?

W trakcie produkcji inżynierowie pracujący przy tym projekcie, napotkali szereg problemów, które nie są tak proste do rozwiązania. Kwestiami jakie pozostają nierozwiązane są między innymi przegrzewające się aparaty oraz oprogramowanie, które trzeba odpowiednio dopasować. Z powodu tych komplikacji produkcja jak i sama premiera, zostają opóźnione i to bardzo mocno. Premiera nowych okularów odbędzie się dopiero w 2023r. Warto dodać, że na produkcję może mieć wpływ również kryzys związany z mała ilością dostępnych komponentów np. mikroczipów. A jak wiadomo taka firma nie wypuści na rynek urządzenia, które będzie niedopracowane. Co więcej, sama firma porównuje powstający sprzęt do ówczesnego iPhona, który faktycznie zrobił nie małe zamieszanie na rynku w tamtym czasie. Mimo, przesunięcia premiery o prawie rok w Internecie krążą informacje, twierdzące, że firma będzie chciała wprowadzić do okularów system subskrypcji. Można powiedzieć, że jest to skok na kasę. Bez subskrypcji nie będzie można korzystać z usług, jakie oferować będą okulary VR.
Nie mniej warto również powiedzieć, że wcześniej wspomniane opóźnienia mogą zostać rozwiązane znacznie wcześniej. Wskazują na to również plotki, mówiące, że okulary VR z logiem jabłka pojawią się jeszcze w tym roku. Zobaczymy jak potoczą się losy Apple VR.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły