timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

„Bait” to gra od Games Doc., autorstwa Danisza Tracza, czyli autora „Loży szyderców”.  Jest to karcianka połączona z grą zręcznościowo- strategiczną, z myślą o niej jako grze imprezowej. Gra jest dedykowana od 2 do 8 graczy i od 15 lat ze względu na niecenzuralne teksty.

Bait – Wprowadzenie i skrót zasad

W grze mamy 4 talie: obrona, atak, bait i pula oraz dodatkowo jedną monetę do rzutu. Gra rozpoczyna się od wybrania osoby, która zacznie rozgrywkę, każdy z graczy dobiera kartę z talii pula. Zaczyna osoba, która ma największą liczbę na karcie, jeśli osoby mają tą samą liczbę biorą kartę po raz drugi, aż jedna z nich będzie miała więcej. Gdy gracz rozpoczynający zostanie wybrany, wyciągnięte karty należy znowu wtasować do tali pula. Rozpoczynający gracz dobiera trzy karty z talii obrona i atak, może być dowolny układ, np.: 3 karty atak, 2 karty atak i 1 obrony itd. Po nim robi to reszta osób.

Gdy wszyscy mają 3 karty, każdy losuje jedną kartę z puli i wrzuca na środek do puli wspólnej. Osoba zaczynająca rzuca monetą tak aby ją złapać między palce, nie można sobie pomagać drugą ręką. W zależności jak złapie tą monetę to dobiera różne karty. Na przykład: między kciukiem, a palcem wskazującym- dobiera się kartę z puli, między palcem wskazującym, a środkowym- karta z obrony, między środkowym palcem, a serdecznym- karta bait oraz ostatnia między palcem serdecznym, a małym- karta z talii atak. Nie trzeba tego pamiętać w instrukcji jest pomocniczy obrazek, który mówi co dobrać. Jeśli gracz nie złapie monety bierze wszystkie karty z puli, gdy gracz będzie miał sumę 500 lub ponad w swojej własnej puli to odpada z rozgrywki, przegrywa. Pula kart wspólnych może mieć ponad 500.  W każdej turze gracz może rzucić tyle kart ile ma w ręce, na przykład atakując innych graczy. Karty można rzucać na różnych etapach gry, jedne przed rzutem inne po, opis na karcie jest ponad zasadami.

Bait – Podsumowanie

Jak widać z opisu gra ma proste zasady, oczywiście utrudnieniem są karty przeciwników oraz sam rzut monetą, który nie jest tak prosty jak się wydaje. Najciekawszym urozmaiceniem są karty z talii bait, które dodają ciekawe zadania do rozgrywki. Przy grze jest dużo zabawy i śmiechu, oczywiście w zależności od ilości osób, kart i losu, rozgrywka może trwać dłużej lub krócej. Mimo iż można grać od 2 osób polecam grę w większym gronie, jest to dużo lepsza zabawa. To świetna gra imprezowa, która spodoba się każdemu. Polecam na wszelkie spotkania, imprezy ze znajomymi, przy tym na pewno nikt się nie znudzi i będziecie się świetnie bawić. Za prostotę zasad, ciekawą koncepcję, świetną szatę graficzną oceniam tą  grę na 9/10. 

 

Życzymy Miłego Grania!