timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

„„Pandemic: Gorąca strefa Europa”- jest to gra, której inspiracją była sytuacja Pandemiczna trwająca na świecie, przez co zaciekawiła wiele osób. „Pandemic”  jest grą autorstwa amerykańskiej firmy ZMAN Games, w Polsce dystrybuuje ją firma Rebel. Jeśli chodzi o planszówkę, jest ona grą kooperacyjną dedykowaną od 8 lat dla 2 do 4 graczy, a szacowany czas gry to 30 min.

Pandemic; Gorąca Strefa Europa – Wprowadzenie i skrót zasad

Zasady rozgrywki nie są skomplikowane, jednak autorzy dali nam również rozmaite utrudnienia. Na początku każdy z graczy losuje kartę postaci, aby dowiedzieć się jaką będzie miał role w zespole, a także zdolności. Wśród kart postaci są: wirusolog, pilot, pracownik izolatorium oraz specjalista do spraw kwarantanny. Jak wspomniałam wyżej jest to gra kooperacyjna, czyli wszyscy jesteście drużyną, razem wygrywacie i razem przegrywacie. Każdy z graczy dostaje po 2 karty jedną miasta i jedną zdarzenia (w rozgrywce 2-osobowej po 3 karty), zaczyna gracz, którego miasto ma największą populacje. Wszyscy zaczynają z jednego miasta-Genewy. Tura gracza składa się z 3 etapów: wykonania maksymalnie 4 akcji, dobrania 2 kart z tali oraz dobrania wskazanej ilości kart z tali infekcji. Wśród 4 akcji można wykonać: przemieszczenie się do innego miasta na trzy sposoby, leczenie choroby, dzielenie się wiedzą oraz wynalezienie lekarstwa.

„„Pandemic: Gorąca strefa Europa

Gracze wygrywają gdy wynajdą lekarstwa na trzy choroby. To są podstawowe zasady, może wyglądają na skomplikowane, ale łapie się bardzo szybko. Są oczywiście utrudnienia jak karty epidemii czy mutacji, gdzie te drugie warto dodać jak będzie się już podstawową rozgrywkę rozumiało. Przygotowanie do gry na początku może wydawać się skomplikowane i czasochłonne, ale po pierwszych rundach, również to nie sprawi to problemów.

„Pandemic: Gorąca strefa Europa

Podsumowanie

Mi jako miłośniczce gier kooperacyjnych grało się świetnie. Bardzo dobrze bawiłam się z przyjaciółmi. Dużym plusem są różnorodne urozmaicenia w postaci kart zdarzeń, epidemii czy też mutacji. Jest to również gra, w której trzeba trochę pomyśleć, co zrobić, aby choroba się nie rozprzestrzeniła? Aby wynaleźć lekarstwo? Dodatkowo każdy w inny sposób dodaje coś do drużyny. Bardzo mi się to podobało, nie mówiąc o bardzo klimatycznej grafice planszy i kart.  Z minusów na pewno to przygotowanie na samym początku, nie jest skomplikowane, ale jest sporo kroków, które z czasem robi się szybciej, ale na początku może być uciążliwe. Gra również została lekko zmieniona od oryginału, na przykład występują 3, a nie 4 choroby, potrzeba mniej kart do wynalezienia lekarstwa itp. Rozgrywka mogłaby być dłuższa i bardziej urozmaicona, ale rozgrywka i tak daje dużo radości i zabawy z ratowania świata. Polecam grę każdemu lubiącemu gry kooperacyjne, przy tej na pewno będziecie się dobrze bawić, moja ocena to 9/10.

Pandemic; Gorąca Strefa Europa – Kup teraz!

Grę Pandemic; Gorąca Strefa Europa kupisz taniej w specjalnej promocji dla czytelników GameBy na Bordeo.pl – oferta ograniczona czasowo.

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]