timer
Przewidywany czas czytania to 4 minuty.

Apokalipsa zombie wydaje się tematem zajechanym do granic możliwości. Gry, filmy, seriale, komiksy — można mieć wrażenie, że nic nowego już nas nie zaskoczy. Scheming Through The Zombie Apocalypse: The Beginning pokazuje nie tylko, jak odświeżyć formułę, ale także uczy, jak w razie epidemii żywych trupów przeżyć unikając zbędnego wysiłku. Jeszcze jedno, zamiast ludzi mamy tutaj zwierzęta.

Scheming Through The Zombie Apocalypse: The Beginning

Scheming Through The Zombie Apocalypse: The Beginning

Protagonistami tytułu są tutaj pies Larry oraz jego przyjaciel królik Hank, będący emerytowanym sprzedawcą ubezpieczeń. Wybuch epidemii nie wpływa specjalnie na ich życiową rutynę, lecz w pewnym momencie brak jedzenia zaczyna im doskwierać.

Postanawiają, z braku umiejętności fizycznych, stworzyć pracę, która w pełni wykorzysta spryt, inteligencję i umiejętności manipulacji Hanka. Zamiast narażać zdrowie w poszukiwaniu zasobów, szukają frajerów, eee, to znaczy współpracowników, którym asystują z bezpiecznej odległości. Za pomocą krótkofalówek i lornetki dzielą się swoimi przemyśleniami oraz ostrzegają o niebezpieczeństwach.

Jak zarobić i się nie narobić

Scheming Through The Zombie Apocalypse: The Beginning

Gra jest piękna w swej prostocie. Szabrowanie lokali to tylko część zabawy. Wypatrując chętnych do pracy, bierzemy czynny udział w utarczkach słownych głównych bohaterów. Ważne jest też samo nakłonienie naszych niedoszłych współpracowników do narażania swojego życia.

No ale wiadomo, co jest w tym trudnego? Zajęcie proste, przyjemne, niemożliwie bezpieczne, więc czemu niby mieliby dostać więcej niż 30% łupów? W paru miejscach mamy także możliwość handlowania oraz gry w kości.

Taki bajer, to na frajer

Scheming Through The Zombie Apocalypse: The Beginning

Gra raczy nas ładnymi, ręcznie rysowanymi lokacjami i postaciami. Do tego raczeni jesteśmy miłą dla ucha i klimatyczną muzyką. Jednym z lepszych elementów są jednak dialogi. Hank, Larry, jak i inne postacie prowadzą świetnie napisane konwersacje, a aktorzy podkładający głos naprawdę dają z siebie wszystko.

Dostajemy tu masę czarnego humoru, żartów ze społeczeństwa, przekleństw, nawiązań do popkultury, oraz miejscami rasizmu (oczywiście wśród zwierząt). Dawno się tak nie uśmiałem. Tytuł jest także bogaty w naprawdę niespodziewane zwroty akcji, których nie mam zamiaru wam zdradzać.

Scheming Through The Zombie Apocalypse będzie wydawane w epizodach, więc jedyne co mam do zarzucenia to to, że pierwsza część wydaje się krótka. Jednakże za cenę i jakość tych paru godzin zabawy jestem skłonny wybaczyć i ze zniecierpliwieniem czekam na kontynuacje historii.

Po raz pierwszy wystawiam ocenę 10/10. I wiecie co? Zupełnie nie żałuje. Gorąco zachęcam do zapoznania się z opowieścią o dwóch bardzo cwanych kumplach i ich jeszcze bardziej cwanym planom biznesowym. Uważajcie tylko na żywe nieżywe zwierzęta i nieuczciwą konkurencję!

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 10/10
  Grafika - 10/10
 • 10/10
  Muzyka - 10/10
 • 10/10
  Pomysł - 10/10
 • 10/10
  Grywalność - 10/10
10/10
Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

O redaktorze

Z zawodu oświetleniowiec. Z pasji barista i pisarz. Entuzjasta wszelkiego rodzaju fantastyki, nie ważne w jakiej formie. Gry, książki, filmy. I jeszcze kawa. W dużych ilościach

Wszystkie artykuły