timerPrzewidywany czas czytania to 5 minut.

Klasyczna talia kart pełna króli, waletów i asów daje nam tyle możliwości do gry. Kasyna zalane są pokerami i blackjackami. Ja sam z klasycznych gier karcianych opanowałem wojnę, umiem grać w oszusta, Pana, kuku i inne lżejsze gry. Pasjansów wymyślono dziesiątki, a wróżbici w kartach znajdują naszą przyszłość lub dobry sposób na biznes (jestem z tych, którzy nie wierzą wróżbitom, ale nie pozwoliliby sobie postawić tarota). Dziś przedstawię wam pomysł na to, jak przy użyciu planszy, żetonów i klasycznych kart zagrać w kółko i krzyżyk. Zapraszam na Sequence, czyli jak to Dante potrafiło mi dodać roboty.

Sequence - Gameby.pl

Zasady gry w Sequence

Po rozłożeniu planszy i dokładnym przetasowaniu kart, każdy z graczy otrzymuje odpowiednią ich ilość, wraz z kartami uczestnik gry otrzymuje żetony swojego koloru. Tura losowo wybranego gracza rozpoczynającego jest bardzo prosta. Wykłada on jedną ze swoich kart, znajduje kartę na planszy i umieszcza tam żeton, a na końcu dobiera kartę. Jak sami widzicie, na planszy nie ma ani jopków, ani waletów. Te karty pełnią funkcję Jokera. Cyklopowy walet pozwala usunąć żeton, a dwuoczny walet jest dziką kartą, czyli zezwala na położenie monety w dowolnym miejscu. Wygrywa ten, który wypełni wymóg gry: utworzy linię składającą się z 5 żetonów. W grze 2-osobowej do zwycięstwa potrzebne są 2 linie.

Sequence - Gameby.pl

Ocena

Wykonanie elementów do gry Sequence zasługuje na dobre słowa, ponieważ są solidne przygotowane, choć obawiam się szybkiego zniszczenia tych cienkich kart.


GameBy.pl jest na YouTube! Zajrzyj tam i zobacz co robimy.

Pomówmy o zasadach. Gra w sequence jest lekką grą strategiczną, o ciekawym zastosowaniu klasycznych kart i reguł najnudniejszej gry świata, czyli kółko i krzyżyk. W tej grze dążymy do utworzenia tego tytułowego sequence, a żeby je utworzyć, potrzebne jest szczęście do kart, i szukanie najlepszych miejsc na planszy. Sposoby na zwycięstwo są różne, najlepszym z nich jest blokowanie przeciwnika oraz szukanie linii w narożnikach planszy. Najbardziej moim współgraczom spodobały się te złowieszcze walety, które potrafią zakończyć grę lub dodać rywalowi roboty. Potrafią one namieszać w grze solidnie, więc ja je zostawiam na czarną godzinę. Nie pomyślałbym, że klasycznymi kartami można zagrać w coś tak przyjemnego.

Sequence - Gameby.pl

Nie zgodzę się z autorem instrukcji, że w sequence może grać do 12 graczy. Takim najbardziej sensownym maksimum uczestników jest 4. Moim zdaniem drużynowa rozgrywka w tej grze jest mało ekscytująca, kreuje niepotrzebny chaos. Jest po prostu bezsensowna. Wolę grać sam dla siebie i przeciw wszystkim 🙂

Chciałbym prosić Dante o wprowadzenie do tej gry jeszcze jednego koloru żetonów. Miałem sytuację, w której mogłem zrobić rozgrywkę czteroosobową, lecz jedynym wyjściem była gra TEAM A Kontra TEAM B. trochę to kiepskie, ponieważ lepiej grać przeciwko trójce graczy, niż przeciwko jednej drużynie. Chcę 4 zestawy żetonów i kropka. : ).

Sequence for Kids

Sequence - Gameby.pl

Sequence for kids jest uproszczoną edycją gry w Sequence, w której musimy utworzyć linię składającą się z 4 żetonów, a tematem kart są uśmiechnięte zwierzątka. W tej grze rolę joker pełni jednorożec, a smok zdmuchuje jeden z żetonów rywala. Reguły gry są prawie identyczne, gra jest skierowana do dzieciaków, którzy jeszcze się nie zaznajomili z literkami i cyferkami, ale kochają bajki i rysunki. Widziałem, że dzieciakom się bardzo podoba, Ja już swoją opinie wyżej napisałem : )

Sequence Dice

Sequence - Gameby.pl

Moim zdaniem: Najsłabsza gra z rodziny sequence. Tak jak w poprzednich edycjach, celem jest uformowanie na planszy linii składającej się z 5 swoich żetonów, ale tutaj zamiast kart mamy dwie kostki. 10 to „Wild” umożliwiający dowolne umieszczenie żetonu, a 11 pozwala zlikwidować niewygodny dla siebie żeton. Tej gry nie nazwałbym strategiczną, ponieważ szczęście do rzutów jest jedynym sposobem na wygraną. W tej grze wygrywa szczęściarz kościany, a nie ktoś, kto lepiej pomyślał nad wygraną. Dla mnie ta gra jest nieśmiesznym żartem lub eksperymentem planszówkowym, który się nie udał.

Życzymy Miłego Grania!

Sprawdź cenę gry Sequence na Ceneo.pl!

Nasza Ocena
  • 9/10
    Sequence - 9/10
  • 8/10
    Sequence for kids - 8/10
  • 4/10
    Sequence Dice - 4/10
7/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły