timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Może zamiast wstępu, opowiem wam kawał.

Na polanie pasą się owce, które dzielą się na czarne i białe, a pilnuje ich baca.
– Baco! -pyta turysta – Ile jedzą te owce?
– Które czorne czy biołe?
– Czarne!
– O! Duziutko!
– A białe?
– Tyle samiuśko!
– A ile taka owca waży?
– Czorna czy bioła?
– Czarna!
– O! Ze 30 kilogramów!
– A ta biała?
– Tyle samo!
– A ile taka owieczka żyje?
– Ale czorna czy bioła?
– Czarna!
– O! Nie duzo!
– A biała?
– Tyle samiuśeńko!
– To po co mnie się baca pyta czy czarne czy białe?
– Bo czorne są moje.
– A białe?
– Biołe tyż są moje!

Dziś recenzja gry Wydawnictwa FoxGames w których główną role pełnią owce. Zapraszam was na recenzje gry Owce na wypasie

Owce na wypasie - GameBy.pl

Owce na Wypasie – Skrót zasad

Każdy z graczy otrzymuje stos 16 owiec i 4 kafelki planszy. Na początku tworzona jest plansza przez każdego z uczestników, którzy naprzemiennie układają swoje kafelki, tworząc pole gry. Pole gry gotowe? Rozpocznijmy zabawę. Rozpoczynamy grę od umieszczenia całego swojego stosu na krawędzi planszy, następnie uczestnicy naprzemiennie przemieszczają dowolną ilość swoich żetonów na drugą stronę planszy. Chodzi tu, o to, by te owce przeprowadzić na ostatnie pole w linii prostej niezajęte przez innych graczy. Warunek jest tylko jeden: na polu, z którego schodzimy, musimy zostawić jeden żeton. Uczestnik, który jest zablokowany, odpada z gry. Wygrywa uczestnik, który na końcu gry zajął największą ilość pól. Sytuacje remisową rozstrzygamy, licząc największą gromadę owiec, czyli grupę żetonów jednej barwy, które są blisko siebie.

Owce na wypasie - GameBy.pl

Ocena

Wielkie słowa uznania dla FoxGames za porządne wykonanie gry. Chodzi mi o bardzo dobre wykonanie elementów. Plansza na TAK, Żetony na BARDZO TAK, a pudełko, mogłoby być trochę mniejsze.

Kolejna rzecz, czyli wrażenia z rozgrywki. Owce na wypasie jest kolejną bardzo dobrze zrobioną grą logiczną. Mnie mechanika gry przypomina „Hej! To moja ryba”, to jest zupełnie inna gra. To, co się w niej może spodobać, to jej regrywalność i różnorodność rozgrywki. Fantastyczne jest to, że kształt planszy, jak i rozgrywka z gry na grę są inne i niepowtarzalne. Co mogę powiedzieć o tzw. skalowalności? Owce na wypasie, to gra, w której rozgrywka na dwóch graczy jest bardzo dobra, a najlepiej gra się na 4 uczestników. Wspaniałym pomysłem jest to, że im więcej graczy, tym większa plansza.

[xyz-ihs snippet=”yt”]

To, co pokochałem w tej grze, to możliwości taktyczno-strategiczne. Gra w owieczki, wymaga od nas myślenia już na etapie układania planszy. Dobre jej ułożenie pozwala pomanewrować i poblokować, aż miło, a jej chaotyczne ułożenie… Sami wiecie, czym się kończy. Kolejną rzeczą jest to przemieszczanie stosów, które z tury na turę zmniejsza pole gry, a jej poprawne rozmieszczenie pozwala szybko przeciwnika zablokować.

Na koniec

Owce na wypasie to bardzo dobrze zrobiona gra logiczna. Została ona bardzo dobrze stworzona wizualnie, jak i regulaminowo. W tej grze warto przemyśleć swoje działania od pierwszego kafelka tworzącego plansze. Może ta negatywna interakcja w owieczkach jest zbyt bezpośrednia, może pudełko tej gry jest nieco za duże, ale Owce na wypasie są bardzo dobrą grą familijną. POLECAM.

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły