timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Na Xbox Games Showcase zaprezentowana została nowa gra z uniwersum gwiezdnych wojen. Mowa o Star Wars: Outlaws tworzonym przez Ubisoft. Produkcje oparte na kultowej sadze filmowej z reguły cieszą się dużą popularnością. Za dobry przykład można wziąć Star Wars Jedi: Fallen Order albo nową kontynuację, czyli Star Wars Jedi: Survivor. Jak jednak do tematu podejdzie inny producent? Czy możemy spodziewać się hitu?

Star Wars: Outlaws – Mamy zwiastun

Jest to pierwsza gra Star Wars tworzona przez tego producenta. Za tytuł odpowiada studio Massive Entertainment podległe pod Ubisoft.

Na pierwszy rzut oka widać, że gra będzie nieco różnić się od swoich poprzedników z rodziny Gwiezdnych Wojen. Jeśli chodzi o rozgrywkę, postawiono bardziej na elementy RPG, aniżeli rozgrywkę znaną z gier podobnych do Dark Souls. Gracze otrzymają zatem nieco więcej swobody, co może okazać się całkiem trafionym ruchem.

W sieci pojawiły się dwie zapowiedzi gry. Pierwsza prezentuje część fabuły. Jest to raczej coś dla zagorzałych fanów uniwersum. Drugi materiał jest już dużo ciekawszy, ponieważ ukazuje elementy rozgrywki. Na filmie pojawiają się ciekawe mechaniki, takie jak na przykład wykorzystanie słodkiego zwierzaczka do odwrócenia uwagi przeciwników. Co istotne, warto zauważyć, że główna bohaterka walczy przy pomocy blastera. Nie wiadomo, czy w późniejszych etapach gry zamieni tę broń na miecz świetlny. Dla wielu fanów jest to nieodłączny element w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Do dyspozycji gracze otrzymają otwarty świat – pierwszy raz w grze z uniwersum. Gwiezdnym Wojnom zdecydowanie przyda się takie rozwiązanie. Otwarty świat, o ile jest zagospodarowany w ciekawy sposób, to zawsze coś, co gracze są w stanie docenić.

Star Wars: Outlaws – Kiedy premiera?

Niestety, do oficjalnej premiery przyjdzie nam trochę poczekać. Gra ma zadebiutować w 2024 roku. Nie wiadomo, w której konkretnie części roku będzie to miało miejsce. Warto jednak czekać. Ubisoft poprzez zapowiedzi pokazał, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Miejmy nadzieję, że nadchodzące gry producenta będą trzymały poziom.

Star Wars Outlaws - Gameby.pl

Star Wars: Outlaws ma ukazać się na PC, PS5, Xbox Series X oraz Series S.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły