timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Xbox One można z pewnością nazwać konsolą kultową. Chociaż fani Playstation z pewnością powiedzą, że nie umywa się ona do PS4, to mimo to przez lata została ona kupiona przez miliony graczy. Swój początek miała w 2013 roku. Od tego czasu pojawiło się mnóstwo ekskluzywnych gier. Niestety historia konsoli powoli dobiega końca. Microsoft zapowiedział działania, które jednoznacznie wskazują na to, że odchodzi ona do lamusa.

Xbox One – W najnowsze tytuły już nie zagramy

Microsoft poinformował, że najnowsze tytuły nie będą już ukazywały się na konsoli Xbox One. Nie ma się w sumie czemu dziwić. Czasy swojej świetności ma ona już dawno za sobą. Wymagania sprzętowe nowych gier są aktualnie naprawdę wysokie. Coraz ciężej jest tak tworzyć nowe produkcje, aby można było odpalić je na leciwym już Xboxie. Xbox One - Gameby.pl

Firma poinformowała, że od teraz wszystkie nowe tytuły dostępne będą jedynie na Xbox Series S oraz Series X. Co istotne, nadal możliwe będzie granie w posiadane gry na Xbox One. Prawdopodobnie na konsolę pojawią się również nowe produkcje, które aktualnie są w fazie tworzenia. Twórcy niektórych tytułów zajęli się już dostosowywaniem ich do starego Xboxa. Gracze nie mają zatem tak wielu powodów do obaw.

Czy jest się czym martwić? Powolna śmierć wersji One to raczej kwestia nieunikniona. Microsoft podjął całkiem rozsądną decyzję. Firma nie musi już przeznaczać środków na tworzenie nieco mniej zaawansowanych wersji gier. Dzięki temu, będziemy mogli cieszyć się bardziej zaawansowanymi produkcjami, dostępnymi na najnowszą generację konsol.

Xbox One – Warto przerzucić się na nową generację

Microsoft zapowiedział niedawno całkiem sporo produkcji, które niestety nie będą dostępne na starszej wersji konsoli. Mowa między innymi o Fable, Flight Simulator 2024, Forzie Motorsport oraz Avowed.Xbox One - Gameby.pl

Gracze muszą się zatem przystosować. Spora część osób już posiada sprzęt najnowszej generacji, część dopiero zastanawia się nad zakupem. Możliwe, że decyzja Microsoftu będzie dla wielu zapalnikiem do podjęcia ostatecznej decyzji.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły